Slávistické reakce na belgického lídra? Není to úplně zvučné jméno, hlásí Hušbauer. Jsem trochu zklamaný, dodává Škoda

OBSAHUJE VIDEO

Ačkoliv může být Genk, jenž od svého založení před třiceti lety dosáhl na tři mistrovské primáty a čtyřikrát odládl Belgický pohár, některými slávistickými fanoušky podceňován, je třeba si na něj dát pozor.

Slávistické reakce na belgického lídra? Není to úplně zvučné jméno, hlásí Hušbauer. Jsem trochu zklamaný, dodává Škoda

Podzim totiž celku KRC vyšel parádně a svěřencům kouče Philippa Clementa patří průběžná první příčka se sedmibodovým náskokem na druhé Bruggy a jedenáctibodovým odstupem na Anderlecht.

Genku se dařilo také v Evropské lize, v níž ovládl skupinu, ve které byl lepší než Malmö, Besiktas i Sarpsborg. Hodně vidět bylo zejména trio Mbwana Samtta, Leandro Trossard a Ruslan Malinovskij, které se postaralo hned o 48 soutěžních branek.

Co říká na pohárový los Josef Hušbauer? "Myslím si, že je Genk velmi silný soupeř, ale není to úplně zvučné jméno, a my jsme přeci jen chtěli nějaké zvučnější. Na druhou stranu si zřejmě hodně lidí řekne, že je to hratelný soupeř. Těžko ale říct. Uvidíme podle toho, jak se na ně připravíme a v jaké fázi oni budou. Vyřazovací část je vždycky jenom o aktuální formě. Je to trochu jiné, trestá se každá chyba. Není tu prostor na chyby, které pak můžeme několik zápasů napravovat," pronesl bývalý sparťanský středopolař, podle kterého se bude třeba dobře chytit hned na startu jara s Teplicemi (9. února).

K dění ve švýcarském Nyonu se vyjádřil také další zkušený borec z kabiny v Edenu Milan Škoda. "Jsem z losu trochu zklamaný. Čekal jsem, že dostaneme atraktivnějšího soupeře, ale nedá se nic dělat. Nejhorší na tom je, že soupeř není vyloženě tak atraktivní, ale má obrovskou kvalitu. Belgickou ligu vedou suverénně před Anderlechtem a dalšími týmy, takže kvalitu mají jednoznačně velkou. Nicméně na jarní část evropských pohárů se samozřejmě těším. Těšil jsem se už i na losování a zápasy ve vyřazovací části budou určitě super," uzavřel na stránkách slavia.cz sešívaný kapitán.

Slavia hrajej doma 14. 2. v 18:55, odveta proběhne 21. února ve 21 hod.