Sešívaní přezimují v čele s čtyřbodovým náskokem, v Jablonci zvítězili

Slavisté v Jablonci odehráli poslední ligový zápas v tomto kalendářním roce a zahájili tak bezmála dvouměsíční fotbalový ligový půst. Lídr soutěže vyhrál přesvědčivě 2:0 a přezimuje na prvním místě s čtyřbodovým náskokem na druhou a mistrovskou Plzeň.

Utkání se hrálo v pondělí z prostého důvodu, oba týmy měly v předešlém týdnu na programu utkání Evropské ligy. Slavia porazila ruský Zenit Petrohrad 2:0 a zajistila si postup do jarní části soutěže, Jablonec už byl díky postupové matimatice pryč ze hry, i přesto ale zvítězil na hřišti silného Dynama Kyjev. Ligový podzim je tedy za námi.

Sešívaní šli do vedení po osmnácti minutách, kdy kanonýr Milan Škoda nekompromisně proměnil penaltu. Jablonec mezitím vstřelil branku, která ale nakonec uznána nebyla kvůli údajnému faulu. Těsné vedení Slavii vydrželo až do 71. minuty, kdy na 2:0 zvýšil exsparťan Josef Hušbauer. Jablonečtí se snažili alespoň snížit, to se jim ale nepovedlo a zimní pauzu tak stráví na čtvrtém místě s jednobodovým náskokem před Spartou.

Jablonec - Slavia Praha 0:2 (0:1)

Branky: 18. Škoda z pen., 71. Hušbauer
Žluté karty: 20. Stoch, 28. Ngadeu, 69. Coufal (všichni Slavia)
Domácí: Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek – Hübschman – Kratochvíl (86. Sobol), Trávník, Považanec (82. Acosta), Jovović (75. Ikaunieks) – Chramosta, trenér: Rada
Hosté: Kolář – Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil – Souček, Hušbauer – Zmrhal, Stoch (78. Sýkora), Olayinka (89. Frydrych) – Škoda (82. Mešanović), trenér: Trpišovský
Diváci: 3 115
Rozhodčí: Berka – Blažej, Vlček