V Teplicích končí také Červenka, Díaz či Dressler. Na které mladíky z kádru Sklářů se těší Ústí a Táborsko?

V Teplicích končí také Červenka, Díaz či Dressler. Na které mladíky z kádru Sklářů se těší Ústí a Táborsko?

Jak se přes zimu změní kádr Teplice? I o tom se tento týden rozpovídali hlavní trenér Sklářů Stanislav Hejkal a sportovní ředitel severočeského výběru Štěpán Vachoušek...

Jisté jsou odchody čtyřlístku David Vaněček, Yhojan Díaz, Patrik Dressler a Marek Červenka, jenž odehrál za celý podzim jen 152 ligových minut a zůstal za očekáváním. O dalších koncích včetně Alexe Krále se jedná, s tím, že ačkoliv žádná oficiální nabídka na stole není, další kolo má proběhnout začátkem ledna.

"Co se Červenky týče, tak mám trošku jinou představu o hře útočníka ve hře zády k bráně," pronesl na webu fkteplice.cz exsparťanský asistent.

"Jeho agent mu hledá angažmá v 1. a 2. lize, ve hře je i zahraničí," doplnil svého spolupracovníka funkcionář, jenž prošel v hráčské kariéře Spartou, Slavií i Olympiquem Marseille.

Klub ze Stínadel, který vezme do přípravy Knapíka s Radostou, pak mimo jiné dočasně uvolní mladíky Němečka, Kodada a Šimečka. "Půjdou do druhé ligy na hostování, chceme, aby co nejvíce hráli. Šimeček zamíří do Ústí, Němeček do Táborska a Kodada se to ještě řeší," pokračoval Vachoušek, který dal svolení k tomu, aby i v jarní části Hasil pokračoval v Táborsku a Kodeš ve Varnsdorfu.

A co náhrada za nejlepšího střelce Vaněčka, jenž se vydává na skotské dobrodružství? "Stoprocentně chceme útočníka. Vnímáme sehranost pravé strany a to, že levá strana stabilní tolik není. Můžeme posílit i v rámci obchodu za Krále. Sice chceme prioritně mít své hráče, může se ale stát, že přijde někdo na hostování. Peníze na útočníka jsou. A když už je máme, tak se nechci unáhlit a pak se modlit, jak to dopadne. Když vložím investici, tak hodlám přivést útočníka, který za ty peníze bude stát a ukáže se to na hřišti. Aktuálně máme rozjednané do útoku čtyři hráče. Celkově ale platí, že kabinu nechci zprůměrovat. Když někdo přijde, tak to musí být hráč do základu. Průměrných hráčů je všude dost," uzavřel webem fkteplice.cz citovaný Vachoušek.