Jablonecký výprodej? Musíme počkat, co bude po Vánocích a jak kádr přijde nafouklý, hlásí Rada

Jablonecký výprodej? Musíme počkat, co bude po Vánocích a jak kádr přijde nafouklý, hlásí Rada

Jablonec sice zakončil podzimní část domácí porážkou, ale jinak má za sebou slušný půlrok, během kterého na Střelnici zaujalo hned několik hráčů, o které je zájem u konkurence.

I samotný trenér Slavie Jindřich Trpišovský přiznal, že vidí na severu Čech zajímavé jedince, jedním dechem ovšem doplnil, že jsou drazí. Ani to by však nemuselo překazit možná lasa...

"Ano, máme spoustu hráčů, kteří jsou zajímaví. Nejsme Sparta, Slavia nebo Plzeň, abychom nemuseli prodávat. Odchod hráče jde zároveň považovat i jako vyznamenání pro klub za jeho práci. Dokážeme vybrat kvalitu a následný odchod je pak práce samotných hráčů, jejichž píle se zúročila. Trenér samozřejmě bude vždy chtít, aby mu kádr zůstal pohromadě, ale když hráči odejdou, budu jim přát, ať se jim daří. Někdy však nemusí být nutně na prvním místě ekonomika," upozornil na serveru iSport.cz bývalý kouč české reprezentace, jenž trénoval obě slavná pražská "S".

Z rychlonohého křídelníka Lukáše Masopusta bude slávista, to je jisté. Píše se však i o možných prodejích Trávníka, Jovoviče, Lischky, Holeše nebo Hanouska. Pakliže by odešli kupříkladu tři borci ze základu, asi by to šlo nazvat výprodejem.

"Den před zápasem vylezl článek, že Trávníka chtějí v Newcastlu, CSKA Moskva, Ausburgu. Jde o to, jak tyto informace hráč vstřebá. Ale opět platí, že klub musí uznat, jestli bude nabídka výhodná po všech směrech. Musíme počkat, co bude po Vánocích a jak kádr přijde nafouklý. Jestli přijde nabídka a klub jí posoudí za ekonomicky výhodnou. Je to pokaždé o nabídce, musí být atraktivní pro hráče i pro klub. Pokud má správné parametry, klub se k ní postaví. Určitě ale nebudu nikomu bránit v odchodu, je to koneckonců vizitka klubu. Šanci případně budou dostávat jiní," uvedl tento týden smířlivým tónem Petr Rada, jehož vyjádření vyšlo v Deníku Sport.

Zmíněný Michal Trávník by dres klidně změnil, ale spíš v souvislosti se zahraničím. "Přes svátky zatím zůstávám. Vážně ale zatím nic nevím. Netuším, jestli se něco bude řešit, nebo ne. Náznaky čtete v novinách. Je hezký pocit, že se objevují takoví zájemci, napsalo se toho hodně ale už dřív. Chtělo mě údajně hodně klubů, nicméně pořád jsem v Jablonci. Nic neznamená, že se píšou takové týmy. Každý hráč by si chtěl zkusit zahraničí, pro mě to platí taky," citoval iSport.cz bývalého špílmachra Slovácka.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.