Pro Poborského je Sparta záhadou: Na můj vkus je v jejím kádru příliš mnoho zahraničních hráčů

Pro Poborského je Sparta záhadou: Na můj vkus je v jejím kádru příliš mnoho zahraničních hráčů

Sparta má před zimu o čem přemýšlet, neboť sedmnáctibodová ztráta na vedoucí Slavii je vážně hrozivá. Z dálky sleduje situaci letenské značky i její bývalý hráč Karel Poborský, který strávil v Generali aréně tři sezony a v každé z nich si připsal alespoň jednu trofej (dva tituly a jeden pohárový triumf).

Aktuálně pátý tým Fortuna:ligy už má v právě probíhající sezoně šanci zřejmě jen na jednu trofej a tou je MOL Cup, ve kterém mu právě Poborský vylosoval nedávného přemožitele, a sice Skláře. "Jsem zvědavý, jak se Sparta do jara zmátoří a zvedne hlavu," prohlásil webem sport.cz citovaný šestačtyřicetiletý internacionál, který je vicemistrem Evropy z roku 1996.

Dlouhodobému trápení nejslavnější tuzemské značky s velkým rozpočtem nerozumí. "Sparta je pro mě obrovským překvapením. Pořád se jim nedaří vykročit z vlastního stínu a stav začíná být setrvalý. Nemám informace z klubu, ale takhle zvenčí je to pro mě záhada," přiznal na stránkách sport.cz bývalý středopolař Manchesteru United, Lazia Řím či Benfiky Lisabon.

S internalizací by to v českém prostředí příliš nepřeháněl. Jeho někdejší chlebodárce si to však nemyslí a před pár dny si pojistil švédského reprezentanta Karlssona. "Zatím máme v českých podmínkách v tak velkém měřítku zkušenost jen se Spartou. A vidíme, že to nefunguje. Na můj vkus je v kádru Sparty zahraničních hráčů prostě příliš mnoho. Mužstvo by si mělo držet dominanci hráčů země, v níž hraje. Je třeba vycházet z kluků, kteří v daném prostředí vyrostou a mají pod kůží celou zemi, v níž jsou doma. Kdyby Spartě její cesta vycházela, všichni by ji chválili. Ale praxe ukazuje opak. Ve Spartě se navíc promítá specifikum českého prostředí, které má obecně problém přijmout někoho cizího. Fotbalový klub není odlišný," nechal se slyšet autor 118 mezinárodních vystoupení, který si v Česku zahrál také za České Budějovice, Viktorii Žižkov a Slavii.