De Ligt dal Barceloně i Juventusu košem. Nechce prý hrát s Ronaldem ani Messim!

De Ligt dal Barceloně i Juventusu košem. Nechce prý hrát s Ronaldem ani Messim!

Čerstvý Golden Boy, obránce Matthijs de Ligt z Ajaxu, je velmi žádaným zbožím a neustále se spekuluje o jeho letním, ba dokonce i zimním, přestupu. Zájemců je dost. Hráč ale vylučuje (zatím) dva kluby. Možná dokonce ty dva nejlepší kluby. Ze zdánlivě zcela nepochopitelných důvodů!

Konkrétně nechce přestoupit do Juventusu a do Barcelony. Nechce tedy sdílet kabinu s Cristianem Ronaldem ani Lionelem Messim, podle většiny s nejlepšími hráči současnosti. De Ligta naopak přívětivě hovoří o Realu Madrid. Tam se s Ajaxem v případě, že v zimě neodejde, podívá, neboť byl nizozemskému týmu v losu osmifinále Ligy mistrů přidělen právě Bílý balet

"Bude velmi těžké utkat se s nejlepším týmem na světě. Ale věříme si. Můžeme porazit Real Madrid a ukázat celému světy, jaké má Ajax kvality," nechal se slyšet stoper nizozemského týmu. Jak se ale staví k potencionálnímu přestupu na Camp Nou, respektive na Allianz Stadium?

"Juventus? Nemyslím si, že je to pro mě momentálně vhodná destinace," domnívá se talentovaný obránce. "V lednu nehodlám opustit Ajax. Co bude v budoucnu zatím komentovat nebudu," doplňuje. "Popravdě, radši budu hrát teď se Ziyechem v Ajaxu než s Cristianem Ronaldem v Juventusu," překvapuje vítěz ankety nejlepší mladý hráč roku.

To stejné platí i o Barceloně. "Radši budu hrát v Ajaxu se Ziyechem než s Messim v Barceloně," opakuje de Ligt. "Ale není to o tom, že mám něco proti některému z těchto hráčů. Jen si nemyslím, že by bylo vhodné, abych s nimi zatím hrál. Mám před sebou celou kariéru, uvidíme, co se stane," ujasňuje nizozemský wonderkid celou věc.

K přestupu jinam se hráč nevyjádřil. Podle jeho slov to ale vypadá, že zatím nemá v plánu měnit dres. A v budoucnu? Člověk nikdy neví. Třeba přece jen obleče dres Staré dámy nebo Blaugranas...