Žádaný Souček vyšel slávistickému vedení vstříc a v Edenu zůstane do léta

Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík zažívá dle svých slov nejhezčí sezonu za dobu, co je součástí vršovické značky, protože sešívaný klub šlape na hřišti i v zázemí.

Žádaný Souček vyšel slávistickému vedení vstříc a v Edenu zůstane do léta

Když tento týden představoval nové posily Lukáše Masopusta a Petra Ševčíka, sdělil následující: "Podřizujeme všechno tomu, aby byl příští rok pro nás všechny ještě lepší."

Třetí zimní akvizicí by se měl stát dvacetiletý univerzál z Teplic Alex Král, jenž má minulost právě v Edenu. "O některých dalších jednáních zatím mluvit nemohu, ale mohu potvrdit, že máme dohodu s Alexem Králem i jeho agentem. Momentálně jednáme s Teplicemi o jeho přestupu. Náš trenér i sportovní ředitel ho považují za jednoho z nejlepších hráčů své generace, navíc ve Slavii dřív působil a já jsem rád, že se do ní vrátí," pronesl bývalý ministr.

Ačkoliv soudobý soubor Jindřicha Trpišovského šlape, je možné, že to neskončí jen u třech nováčků. "Aktuální přestupové období vnímáme jako klíčové pro jarní část sezony i pro léto. V případě, že uspějeme v lize, bude pro nás vrcholem roku červenec a srpen, kdy budeme chtít zvládnout předkolo Ligy mistrů. To je náš hlavní cíl. Chceme mít v létě na začátku přípravy kompletní mužstvo, aby trenéři o každém hráči věděli," pokračoval na webu slavia.cz šéf představenstva aktuálního lídra Fortuna:ligy.

Protože však kádr není nafukovací, dojde i k odchodům. Prodej má slíben například český reprezentant Tomáš Souček, jenž by se měl odebrat na západ Evropy. Ovšem až v létě 2019. "Jsme si vědomi toho, že některé hráče budeme muset uvolnit. Například Tomáše Součka, který nám vyšel vstříc a zůstane do léta. Nechtěli jsme tým rozprodávat před vrcholem našeho tříletého úseku a už teď pracujeme na tom, abychom ty, na které jsou nabídky a určitě během jara přijdou další, nahradili," uzavřel Tvrdík.