Dortmundské řádění přineslo Alcácerovi překonání bundesligového rekordu

Víte, kdo po neúplném šestnáctém kole vévodí pořadí bundesligových kanonýrů? Malá nápověda: Timo Werner, Marco Reus, Luka Jovič ani Robert Lewandowski to nejsou...

Dortmundské řádění přineslo Alcácerovi překonání bundesligového rekordu

Na čele prestižního žebříčku se totiž vyhřívá dvanáctigólový španělský snajpr ve službách Borussie Dortmund Paco Alcácer, který na dotyčný výkon nepotřeboval ani jeden pokutový kop.

Kmenový hráč Barcelony, který v minulosti pálil i za Getafe či Valencii, dokázal skórovata také proti Fortuně Düsseldorf, čímž stanovil nový rekord nejvyšší německé soutěže.

Kolega Götzeho, Sancha, Witsela, Pulišiče a spol. totiž udeřil podesáté jen jako střídající hráč, který do utkání naskočil z lavičky náhradníků a stal se tak nejúdernějším žolíkem bundesligové historie.

Předtím drželi maximum Viorel Ganea, který dal za Stuttgart v sezoně 2002/2003 devět branek a Nils Petersen z Freiburgu, jenž se stejným výkonem prezentoval v barvách Freiburgu v ročníku 2016/2017.

Pětadvacetiletému reprezentantovi Španělska to na vestfálské půdě pod koučem Favrem vážně pálí - v základu byl čtyřikrát a na pokoření oné hranice mu tak stačilo pouhých sedm vystoupení. Respekt jde i z jeho celkové bilance 12 tref během 469 minut, což znamená, že průměrně v první německé lize udeří kažých 39 minut!