Novotný o Lafatovi: Věříme, že mu střelecký prach nezvlhnul a že nám svými góly v derby pomůže

Očekávané Silvestrovské derby internacionálů se pomalu blíží a třiatřicátý střet v Edenu nabídne poslední den roku 2018 hned čtyři premiérové starty.

Novotný o Lafatovi: Věříme, že mu střelecký prach nezvlhnul a že nám svými góly v derby pomůže

Zatímco za Spartu nastoupí poprvé ještě nedávný kapitán David Lafata, jenž aktuálně pálí za krajský Olešník, v trikotu odvěkého rivala se prvně představí trio Václav Winter, Mario Lička a Jiří Bílek.

"Jsme strašně rádi, že přijal nabídku. Přece jen jet sem na Silvestra z Budějovic, to mu musíme poděkovat. David je srdcař, velký sparťan, odvedl pro Spartu velký kus práce. Byl strašně rád, že si může jít zahrát. Pořád je aktivní, ještě hraje krajskou soutěž, takže věříme, že mu střelecký prach nezvlhnul a že nám svými góly pomůže. Navíc to bude velké lákadlo pro diváky," liboval si serverem idnes.cz citovaný manažer letenského "S" Jiří Novotný.

Rekordman v počtu českých titulů chtěl nalákat i nového sportovního ředitele Tomáše Rosického, který se však omluvil kvůli pobytu na horách. I tak by však měl být jeho výběr kvalitní, o čemž svědčí i přítomnost stále aktivních ligových borců Marka Matějovského z Mladé Boleslavi či Tomáše Hübschmana z Jablonce.

Samotný Jiří Bílek už se nemůže debutu dočkat. "Derby je pro bývalé fotbalisty Sparty a Slavie prestižní zápas a pro mě je ohromná čest, že v tomhle zápase můžu nastoupit. Těším se moc. Zjišťoval jsem od Standy Vlčka informace, jaká je kvalita, a říkal, že velmi vysoká. Tak uvidíme, jak se s tím poperu," uzavřel na webu idnes.cz pětatřicetiletý slávista, který v minulosti prošel i Spartou, Libercem, Kaiserslauternem či Zaglebie Lubin.

V loňském roce sparťané v hlavním zápase zvítězili 9:4, celkově je však mnohem úspěšnější rival z Edenu. Slávisté vyhráli 21 z dvaatřiceti dosvadních soubojů, Letenští jen sedm a čtyřikrát se zrodila remíza.

Předběžné soupisky pro Silvestrovské derby internacionálů:

Slavia: Václav Winter - Lukáš Došek, Tomáš Hunal, Martin Müller, Jiří Bílek, Rudolf Skácel, Tomáš Pešír, Ivo Ulich, David Kalivoda, Tomáš Hrdlička, Karel Piták, Mario Lička, Jaroslav Černý.

Sparta: David Bičík - Jan Flachbart, Tomáš Hübschman, Václav Koloušek, Jiří Jarošík, Tomáš Jun, Jiří Novotný, Tomáš Čížek, Luděk Stracený, Marek Matějovský, Milan Fukal, Lukáš Zelenka, David Lafata.