Kliment se zatím určitě vracet do Česka nechce: Doufám, že je přede mnou ještě řada let v cizině

Kliment se zatím určitě vracet do Česka nechce: Doufám, že je přede mnou ještě řada let v cizině

Z jihlavského prostředí vylétla řada známých tváří jako Stanislav Tecl, Matěj Vydra, Lukáš Masopust, Theodor Gebre Selassie, Michael Rabušic, Jan Kopic nebo Jan Kliment.

Ten však naposledy nastoupil za své Brondby Kodaň, kde je zapůjčen ze Stuttgartu, v dubnu a dříve než na konci jara 2019 se kvůli vážnému zranění a dlouhé rekonvalescenci nevrátí. Mimo dění tak bude rok, což znamená, že zažívá temnější stránku fotbalového života...

"Je to moje první zkušenost s vážnějším zraněním Došlo k němu v dubnu v devadesáté minutě zápasu, kdy jsme s Brøndby vedli 3:0. S poraněným křížovým vazem v kolenu jsem musel pod skalpel. Marodil jsem už více než půl roku a pomalu jsem se chystal na intenzivnější zapojení do tréninku. Ale bohužel, lékaři ve Stuttgartu mi zjistili, že se první operace asi nepovedla a koleno je povolené. Docela mě to zaskočilo, byl to šok. Měl jsem na výběr: zkusit to, nebo jít na operaci. Poslechl jsem stuttgartského doktora a zkraje listopadu jsem podstoupil druhou operaci. A nakonec to byla dobrá volba, protože se zjistilo, že postranní vaz je úplně zničený, prakticky tam není. Přede mnou je tak další půlrok na marodce," uvedl v interview pro stránky fcvysocina.cz pětadvacetiletý útočník, jenž v minulosti prošel i Banskou Bystricou.

Kde vidí svou budoucnost? Nebude to náhodou opět česká nejvyšší soutěž? "To je nyní ve hvězdách. Teď se soustředím na uzdravení kolena. Smlouva ve Stuttgartu mi skončí v příštím roce. Uvidíme, zda se domluvíme na případném prodloužení. Určitě se zatím nechci vracet do Česka a rád bych nalezl jiné zahraniční působiště," pronesl na webu fcvysocina.cz dvojnásobný vicemistr dánské Superligy, který působí za hranicemi rodné země od léta 2015, čili tři a půl roku.

Dokázal by si alespoň představit, že by svou dráhu uzavřel na jihlavské půdě? "Zatím si to moc představit neumím, ale bylo by to hezký! Určitě se tomu do budoucna nebráním, jednou se do Česka vrátím. Teď je mi ale 25 let a doufám, že je přede mnou ještě řada let v cizině," uzavřel Kliment, jehož slova vyšla na fcvysocina.cz.