Sparta zasahuje do realizačního týmu. Kteří 2 odborníci budou asistovat Ščasnému?

Sparta zasahuje do realizačního týmu. Kteří 2 odborníci budou asistovat Ščasnému?

Sparta oznámila pár dní před Štědrým dnem změny realizačním týmu, jemuž z pozice hlavního kouče i nadále šéfuje Zdeněk Ščasný. Toho po krátké dovolené na Letné doplní dvojice Michal Horňák a Petr Janoušek.

Oba odborníci opouští své dosavadní pozice u juniorky, respektive devatenáctky, a budou se prvnímu mužstvu věnovat na plný úvazek.

"Michal je klubová legenda, velmi dobře zná prostředí Sparty, své trenérské kvality dlouhodobě prokazuje výsledky s juniorkou," uvedl k výběru asistenta nový sportovní ředitel Tomáš Rosický.

"Michala znám velmi dobře, vedl jsem ho už jako hráče. Je to pracovitý kluk, který u juniorky odváděl velmi dobrou práci," ocenil svého budoucího spolupracovníka sám bývalý stratég Panathinaikosu.

A co dojmy samotného vicemistra Evropy z roku 1996? "Vnímám situaci, která teď ve Spartě je. Pro fanoušky ani pro klub není komfortní. Cítím velkou zodpovědnost, chtěl bych klubu pomoct, ve Spartě jsem od mladých let, je to pro mě osobní záležitost. Považuji to za ocenění mé práce u juniorky, těším se na to, že se zapojím do procesu u A-týmu," doplnil stránkami sparta.cz citovaný bývalý český reprezentant s deseti ligovými tituly se slavným "S".

Pokud jde o třiačtyřicetiletého Janouška, Rosický v něm vidí talentovaného, progresivního a ambiciózního kouče nastupující generace. "Určitě přinese společně s Michalem Horňákem nový pohled na některé věci, celkově budeme chtít víc pracovat s detailem a budeme chtít širší zpětnou vazbu z tréninkového procesu," vzkázal nynější šéf Stanciua, Kangy, Frýdka a spol. Ščasný.

"Je to velká pocta, že mě takové osobnosti jako Tomáš Rosický a Zdeněk Ščasný daly příležitost být s nimi v týmu. Je to závazek a musím do toho dát maximum. Měl jsem možnost vyslechnout Tomáše, říkal mi, co má v plánu a jak chce jednotlivé procesy u A-týmu nastavit – a ztotožňuji se s tím. Nyní je potřeba, aby se všechno dobře skloubilo, zapadlo do sebe. A ve výsledku přišel pro Spartu úspěch," uzavřel na webu sparta.cz Janoušek.