Plzeňský navrátilec Bakoš: Ve Viktorii mi slíbili základ, jinak bych do Česka už nešel

Slovenský reprezentant Marek Bakoš se po půlročním hostování ve Spartaku Trnava vrací zpátky do svého kmenového klubu. Dle výpovědi od pětatřicetiletého hráče se během absence Michaela Krmenčíka může těšit na velkou porci odehraných minut. Běda však, pokud by to bylo jinak…

Plzeňský navrátilec Bakoš: Ve Viktorii mi slíbili základ, jinak bych do Česka už nešel

„Byla to úžasná cesta a jsem rád, že jsem se po ní mohl vydat, i když to bylo jenom na půl roku,“ nechal se slyšet zkušený útočník, který se nemůže dočkat, až si opět zahraje po boku svých starých spoluhráčů. „Plzeň mi slíbila místo v základu, což je pro mě osobně velkou motivací. Rád bych jim ukázal, čeho všeho jsem ještě schopný,“ pokračoval.

V jeho prospěch mluví zranění druhého klíčového hráče do ofenzivy. „Zranění nejsou nikdy pěkná věc, ale věřím, že bych měl týmu co nabídnout i v případě, kdyby byl Michael v pořádku. Nejdůležitější jsou pro mě odehrané minuty. Kdybych je nedostal, nevrátil bych se tam,“ svěřoval se rodák z Nové Baňi, jenž si kromě Viktorie v rámci české ligy dříve zahrál také za Liberec.  

Menší potíže představuje jeho smlouva. Ta mu vyprší na konci současného ročníku a o dalším prodloužení se zatím nejedná. „Ta nejistota je asi všude a každý z nás si tím někdy projde. Sám se ale nedomnívám, že by to mělo být tak černé, jak to některé noviny vykreslují. Čeká nás napínavé jaro, spousta obtížných, ovšem také vzrušujících zápasů a já se na to těším,“ uvedl.

Kdyby se s ním náhodou Plzeň po sezoně nedohodla, napověděl nám, jakou cestou by se rád vydal. „Co se mě týče, rozhodně s fotbalem končit nehodlám. Ať už jako hráč, nebo trenér, mám nějaké plány, jakých bych se rád držel. V Trnavě se mi moc líbilo, a i když to bylo jenom na půl roku, jsem velice šťastný za každý den, který jsem tam strávil. Myslím si, že na Slovensku momentálně nenajdete mužstvo s větším potenciálem,“ uzavřel.