Bývalý reprezentační obránce skončil s fotbalem. Kariéru dlouholetého sparťana ukončily ve 32 letech zdravotní problémy

Bývalý reprezentační obránce skončil s fotbalem. Kariéru dlouholetého sparťana ukončily ve 32 letech zdravotní problémy

Hrával za Spartu, ukrajinský Dněpropetrovsk, ale také Brno či pražskou Duklu. Ve dvaatřiceti letech se ale obránce Mario Holek rozhodl ze zdravotních důvodů svoji aktivní kariéru pověsit na hřebík.

Holek začínal s kariérou v Brně, zprvu ho to táhlo do útoku, postupem času se ale stahoval čím dál tím více dozadu. V lize debutoval ještě jako teenager v sezóně 2004/5 a už v lednu 2008 se vydal na zahraniční štaci.

Tou byl ukrajinský Dněpropetrovsk, kde si vydobyl slušnou pozici. Po návratu do vlasti se upsal pražské Spartě, s níž v ročníku 2012/13 postoupil ze základní skupiny Evropské ligy do jarní vyřazovací části a byl u slavného dvojzápasu, kdy Sparta ještě v nastaveném čase odvetného zápasu proti londýnské Chelsea držela naději na prodloužení, , ale gól Edena Hazarda ji nakonec ze soutěže vyřadil.

Ve Spartě strávil nakonec celkem šest sezón, během nichž odehrál 189 zápsů. Následující sezónu slavil s Letenskými mistrovský titul, sparťané i díky Holkově proměněné penaltě ve finále českého poháru proti Plzni nakonec získali double.

Další fotbalové kroky spojil Holek s dalším pražským celkem, když působil na Dukle. Probojoval se i do reprezentačního áčka, v jehož dresu nastoupil k osmi zápasům. Devatenáct utkání odehrál za jednadvacítku a v srpnu 2008 vstřelil v přípravném utkání v Portugalsku proti tamnímu výběru i branku.