Předvánoční třesk v Bayeru Leverkusen. Trenéra Herrlicha střídá na lavičce Bosz

Heiko Herrlich už není trenérem Bayeru Leverkusen. Vedení bundesligového celku oznámilo změnu na postu kouče jen pár hodin před Štědrým dnem. A současně představilo i jméno nového muže, který tým povede do dalších bojů.

Předvánoční třesk v Bayeru Leverkusen. Trenéra Herrlicha střídá na lavičce Bosz

Leverkusen přitom o víkendu v posledním předvánočním kole vyhrál 3:1 nad berlínskou Herthou. Jen den poté však nastala trenérská výměna. "Heiko Herrlich přinesl do našeho týmu před rokem důležitý impuls po velmi těžké sezóně. Až donedávna jsme byli přesvědčení, že se vše obrátí k lepšímu, ale stagnaci ve vývoji týmu už nelze popřít," zdůvodnil sportovní ředitel klubu Rudi Völler.

"Po polovině soutěže se nacházíme v neuspokojivé situaci, což si vyžádalo výměnu trenéra," dodal. Leverkusen se po sedmnácti odehraných kolech nachází na devátém místě s bodovou ztrátou na šestou příčku, kterou nyní okupuje Wolfsburg a která zajišťuje boje v kvalifikaci o Evropskou ligu. Další dva body pak ztrácí na pátý Frankfurt, který je momentálně na místě zaručujícím přímou účast v základní skupině této soutěže.

Herrlich převzal tým v červnu 2017, minulý ročník pod jeho vedením dokončil Leverkusen na pátém místě, díky čemuž se probojoval do hlavní soutěže Evropské ligy. Svou skupinu dokázal se ziskem třinácti bodů vyhrát a v prvním jarním vyřazovacím kole se utká s ruským Krasnodarem.

U toho ale už jako trenér bude Peter Bosh. Nizozemec podepsal smlouvu do konce června 2020. Trenérská výměna v Leverkusenu je druhou v probíhajícím ročníku nejvyšší německé soutěže. Už v říjnu sáhli k obdobnému kroku ve Stuttgartu.