Nejen v kádru by mohla mít Sparta borce z Rumunska. Prý má zájem i o tamního trenéra

Rumunská „klika“ v pražské Spartě by mohla brzy doznat značných změn. Kromě toho, že se čím dál tím více mluví o možném konci Nicolae Stancia, tak nyní přichází na přetřes jméno rumunského trenéra.

Nejen v kádru by mohla mít Sparta borce z Rumunska. Prý má zájem i o tamního trenéra

Spartě se podzimní část soutěže nepovedla. Neuspěla v pohárové Evropě a v tabulce ligové soutěže je pátá se ztrátou sedmnácti bodů na první Slavii.

Během zimní přestávky sice už nastaly jisté změny, sportovním ředitelem klubu se stal Tomáš Rosický a dvě nová jména se objevila i v trenérském štábu, na svém místě hlavního trenéra ale zůstal Zdeněk Ščasný.

Teď se ale hovoří i o jeho možném nástupci. Alespoň tedy v rumunských médiích, kde ve vánočním čase rezonuje v souvislosti s pražským celkem jméno Laurentiu Reghecampf.

Ten prý odmítl nabídku FCSB, dříve známého jako Steaua Bukurešť, a to prý právě kvůli touze převzít silnější tým. A to by měla být Sparta. Velkou roli přitom opět může sehrát Anamaria Prodan, agentka Nicolae Stancia a současně Reghecampfova manželka.

Ta údajně chtěla v minulých dnech Stancia vysvobodit ze sparťanského angažmá a domluvit mu angažmá v německé Bundeslize, objevily se dokonce zvěsti, že se na Letnou už po zimní dovolené nevrátí.

Reghecampf není pro Spartu neznámé jméno. O jeho možném působení v Praze se spekulovalo už na jaře. Sparta se s ním potkala dokonce už i na hřišti, když před dvěma lety vedl Steauu, která Spartu vyřadila z předkola Ligy mistrů. I díky třem brankám právě Stancia.

Mimochodem, v jeho posledním působišti, týmu Al Wahda ze Spojených arabských emirátů, dostal prý plat ve výši 2,6 milionu dolarů ročně, a to bez bonusů.