Obrat v případu Ribéry? Turci můžou mít smůlu. Francouzský záložník nabírá na formě a možná zůstane v Bayernu

Obrat v případu Ribéry?  Turci můžou mít smůlu. Francouzský záložník nabírá na formě a možná zůstane v Bayernu

Zdálo se pravděpodobné, že následující měsíce budou těmi posledními v mnichovském Bayernu pro Arjena Robbena a Francka Ribéryho. Teď to ale vypadá, že by to v případě druhého jmenovaného nemuselo být tak horké. 

O Ribéryho projevil zájem turecký Galatasaray Istanbul, nicméně stěhování do teplých krajin teď, zdá se, možná nebude tak úplně aktuální záležitostí. A dvanáctá sezóna nemusí být pro pětatřicetiletého fotbalistu tou poslední v mnichovském dresu.

V posledních týdnech totiž Ribéry nabírá formu jako zamlada. Gólem pomohl bavorskému celku rozebrat v Lize mistrů Benficu Lisabon, náramně se mu vede i v domácí ligové soutěži, když se trefil proti Norimberku i Lipsku a těsně před Vánocemi ve Frankfurtu skóroval dokonce dvakrát. Dává tak zapomenout na trochu slabší rozjezd sezóny.

A angažmá v Mnichově mu po posledních úspěších zjevně stále chutná. "Miluju Bayern a Bayern miluje mě. Dokázali jsme společně hromadu věcí. Snažím se hrát co nejvíc a pobyt na hřišti si užívat. Před sebou mám ještě pět měsíců a nevím, co život přinese potom," naznačil rodák z Boulougne pro deník L´Equipe, že až mu v červnu skončí v Německu smlouva, jsou možnosti stále otevřené.

V podobném duchu mluví i vedení Bayernu. "Franck v šatně ze srandy říkal, by chtěl prodloužit smlouvu. Já vždycky říkám, že nejsou staří a mladí hráči, ale jen ti dobří a méně dobří. A když bude i dál hrát jako teď...," naťukl předseda představenstva klubu Karl-Heinz Rummenigge myšlenku, z níž mohou fanoušci Bayernu vycítit naději, že by se s jednou z opor nemuseli v létě loučit.