Odchod z Liverpoolu? Nejdřív chci tuhle ligu pořádně podojit, žertoval Klopp

Odchod z Liverpoolu? Nejdřív chci tuhle ligu pořádně podojit, žertoval Klopp

Ačkoliv s Reds ještě na žádnou trofej nedosáhl, hodně se o něm mluví jako o jednom z nejlepších trenérů vůbec. Jurgen Klopp by tak rád současné nadějné tažení konečně přetavil z nějaký cenný úspěch.  

Liverpool pod taktovkou německého kouče zažívá nejlepší vstup do sezony v celé své dlouhodobé historii a vděčí za to hlavně ofenzivnímu stylu, v němž figurují hráči, kteří jsou fyzicky téměř nevyčerpatelní.

Toto tažení momentálně sleduje celá planeta, a proto se o Jurgenovi mluví jako o možném kandidátovi pro kluby, jako je Real Madrid, Barcelona nebo dokonce i Bayern Mnichov. On sám by patrně nedokázal v Bundeslize už trénovat jiný tým než Dortmund, avšak jiné exotické nabídce by se nebránil… tedy ne dřív, než si sáhne na svůj vrchol v anglické lize.

„Nechci moc přemýšlet dopředu,“ sdělil světu jedenapadesátiletý rodák ze Stuttgartu, „je to strašně dlouhý časový úsek, ve kterém se toho může ještě opravdu hodně stát, a já osobně jsem tím typem, co se snaží žít v současnosti,“ pokračoval.

Při naléhání novinářů však prozradil více. „Protože nevím, co přinese budoucnost, je všechno možné. Ale doposud jsme s Liverpoolem ještě nic nevyhráli a pro mě je hlavní prioritou tuhle ligu pořádně podojit,“ smál se. „V současnosti si nikdo nestěžuje, protože nám vše vychází, jenomže ten závěr je ještě hodně daleko. Všichni chceme zůstat na první příčce i na konci sezony,“ doplnil.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.