Nový ligový formát si vybírá svou daň. Během těch dvou týdnů člověk ani nevypne, stěžuje si kapitán Slovácka. A není sám

Nový ligový formát si vybírá svou daň. Během těch dvou týdnů člověk ani nevypne, stěžuje si kapitán Slovácka. A není sám

Nejvyšší česká soutěž má za sebou první polovinu sezony pod záštitou nového ligového formátu, který se ne všem lidem zdá spravedlivý.

Hlavní problém je v narůstající porci zápasů, díky nimž jsou fotbalisté nuceni na trávníky vybíhat i v zimě a mrazu. Když skončí liga a nastane zasloužená vánoční pauza, hráči si ani neoddychnou a na řadu se dostane zimní příprava.

Jedná se o pravý opak toho, co jsme zažívali doposud (do konce minulého ročníku). „Podle mě je to málo. Psychická a fyzická zátěž je obrovská. Za dva týdny hlava moc nevypne, týden možná jo, ale pak už má člověk v hlavě, že zas začíná příprava,“ postěžoval si na stránkách irozhlas.cz kapitán Slovácka Vlastimil Daníček.

Přitom větší porce zápasů byla tím cílem, proč se nový systém vůbec zavedl. Šlo o to zpestřit aktuální ligový formát… „Každý to bude mít stejné a musí se s tím poprat, je to tak nastavené,“ poukazoval Radiožurnálu na to, že se s tím každý musí vyrovnat po svém a zvládnout tak odpočinek v krátkém časovém úseku.

Pro trenéra Bohemians je například vzorem zámořská NHL. „Když už jsme nuceni hrát takovou porci zápasů, pak by tomu měla odpovídat i doba odpočinku. V NHL se třeba sedm měsíců tvrdě maká, ale pak tam mají několik měsíců volna na to, aby doléčili krvavé šrámy,“ nabádal ke změně.

A i on tuší, že změna nepřijde, proto navrhl způsob, jak se s tím popasovat. „Nemůžeme to sice ovlivnit, ale můžeme tomu aspoň přizpůsobit intenzitu tréninků. Nechceme přeci, aby byl někdo zraněný, a proto dáváme hráčům ty dva týdny volna, kdy si mohou dělat, co chtějí, a potom (od třetího týdne) je nutíme začínat s pravidelnou přípravou,“ doplnil.