Ze zimy za sluncem. Obránce Kerbra zlákala štědrá nabídka od kyperského vicemistra

Slovo dalo slovo a vše by mělo být již co nevidět oficiálně potvrzeno. Obránce Milan Kerbr, jehož poslední dobou sužovala různá zranění, upřednostnil Apollonu Limassol před Libercem.

Ze zimy za sluncem. Obránce Kerbra zlákala štědrá nabídka od kyperského vicemistra

„Kluby jsou už na Milanově přestupu dohodnuté, zbývá jen dotáhnout poslední administrativní záležitosti. Děkujeme Milanovi za odvedené služby a přejeme mu hodně úspěchů v novém klubu,“ citoval server fotbal.idnes slova svého sportovního ředitele Slovanu Zdeňka Koukala.

Vše přitom začalo již v létě, kdy kyperský klub učinil první nabídku za devětadvacetiletého defenzivně laděného hráče, ovšem tehdy ještě se svým očividným zájmem nepochodil. Liberec tehdy porazil Apollon 4:0 v rámci přípravy a soupeř si výkon odchovance Slovácka nemohl vynachválit.

Zájem o nadějného beka pokračoval i skrze podzim, a to i napříč tomu, že on sám v dresu Slovanu odehrál kvůli četným zraněním jen osm zápasů. Slunný Kypr by podle ohlasů mnohých mohl být nejenom skvělým místem pro zotavení, ale i nabrání nové formy, která dovede ostrovany k úspěchu.

Kerbr není prvním hráčem, jenž ze severu Čech míří za exotickým angažmá. Poslední, kdo tam zamířil, byl Zdeněk Folprecht, jehož si vyhlédl Pafos. Nebýt doporučení právě od tohoto středopolaře, Milan by možná ve svém rozhodnutí váhal, avšak s ohledem na samou chválu, jakou slyšel, se rozhodl na nabídku Apollonu kývnout.