Teplický Hejkal hledá pohyblivého halfbeka i dva kvalitní útočníky. Rád by spolupracoval se Spartou a Slavií

Teplický Hejkal hledá pohyblivého halfbeka i dva kvalitní útočníky. Rád by spolupracoval se Spartou a Slavií

Stanislav Hejkal teplické Skláře probudil, o tom žádná. Jeho ideálním herním systémem je rozestavení 3-5-2, kterého se nehodlá vzdát ani ve druhé polovině soutěže, která se opět rozjede v únoru.

"Budeme ho v zimě zase zkoušet. A hledat pohyblivého levého halfbeka. Chtěl jsem dát šanci Shejbalovi, ale pořád je zraněný, tak snad v přípravě. Taky na konci toho systému je dvojka, tedy dva útočníci, zatím máme jen Jindráčka. Potřebujeme druhého a dalšího na střídání, ať kvalitou nejdeme dolů. Máme vytipovaná jména, budeme spolupracovat se Spartou a Slavií, podíváme se na Gruzínce. Útočník je priorita," prozradil na webu idnes.cz nástupce Daniela Šmejkala.

Exsparťanský asistent tím potvrdil informaci, že na Jindráčka klub ze Stínadel uplatnil opci a on tak na teplické půdě zůstává a do Ústí nad Labem se vracet nemusí. "Poslední dobou hrál tak, jak si ho pamatuju před pěti lety, než se mu stal úraz. Ze začátku jsem byl nespokojený s přístupem k utkání. Nemusí dát tři góly jako na Dukle, ale jak pracoval pro tým na Spartě a se Zlínem, tak si to představujeme. Když to neplnil, visel nad ním Damoklův meč," přiznal na stránkách idnes.cz šéf Grigara, Hory, Ljevakoviče a spol.

A co možné další rozšiřování kádru, ke kterému určitě sáhnou i lépe postavené celky, než právě osmé Teplice? "Když jsem přišel, měli jsme 25 lidí na tréninku. Ať děláte, co děláte, při takovém množství musí být tréninky skupinové. To jde do úterý, středy, ale pak se musíte zaměřit na taktiku a potřebujete 20 hráčů. A aby vám pět netrénovalo, to je nesmysl. Teď odešla kvantita a musí přijít kvalita," uzavřel Hejkal, jehož soubor zavane 20. kolo do vršovického Edenu, kde je doma nynější lídr Fortuna:ligy.