Rasismus, zavřený stadion Interu a naštvaný Icardi. Příště odejdeme ze hřiště, varuje Ancelotti

Mnoho se toho během středečního zápasu osmnáctého kola Serie A mezi Interem Milán a Neapolí. Fanoušci Interu během zápasu rasisticky uráželi obránce Neapoli černé pleti Kalidou Koulibalyho a odpověď disciplinární komise Serie A na sebe nenechala dlouho čekat. Inter bude hrát příští dvě domácí utkání bez diváků. Bez diváků tedy budou zápasy s Beneventem a se Sassuolem. 

Rasismus, zavřený stadion Interu a naštvaný Icardi. Příště odejdeme ze hřiště, varuje Ancelotti

Hned po zápase varoval před podobným chování trenér Neapoli Carlo Ancelotti. „Pokud se to bude opakovat, odejdeme ze hřiště, nemáme s tím nejmenší problém. To, co se dnes dělo, je špatné nejen pro nás, ale pro celý italský fotbal,“ prohlásil Ancelotti. „Jsem znepokojený z toho, co se včera stalo na San Siru. Pojďme zastavit rasismus a diskriminaci,“ napsal na svůj Instagram kapitán Interu Mauro Icardi.

Případný odchod celého týmu z ehřiště kvůli rasismu by nebyl prvním v italském fotbale. V lednu 2013 odešli ze hřiště hráči AC Milán kvůli rasistickým urážkám od fanoušků domácího Pro Patria směrem ke Kevinu-Princi Boatengovi, jenž tehdy hájil barvy milánského celku.

„Mrzí mě porážka a to, že jsem nechal spoluhráče ve štychu. Ale jsem hrdý na barvu své kůže i na to, že jsem Senegalec, Francouz, Neapolitán a člověk,“ dodal k celé kauze sám Koulibaly.