Přístup musí být tvrdší, smutní Švancara nad situací jeho milované Zbrojovky

Přístup musí být tvrdší, smutní Švancara nad situací jeho milované Zbrojovky

Zbrojovka Brno je v nejhorší formě za poslední roky a trápí se v polovině tabulky druhé nejvyšší soutěže. V moravské metropoli a druhém největším městě v republice prožívá fotbal temné časy. Tamní legenda Petr Švancara je z toho samozřejmě smutná, věří však v lepší zítřky.

Švancara si rozhádal brněnské fanoušky, když působil v pražské Slavii, to je ale podle všeho odpuštěno. Definitivně se do srdcí všech Zbrojováků zapsal tím, že znovuoživil legendární stadion Za lužánkami a uspořádal zde v červnu 2015 rozlučku se svou kariérou. A také bojuje za to, aby se brněnský tým přestěhoval z nepopulárního stadionu na Srbské. 

Švancara už profesionální fotbal nehraje, i přesto ale často navštěvuje zápasy Zbrojovky. A ze situace v brněnské kabině je mu pochopně smutno. "Není to dobré, čekali jsme, že na tom budeme lépe. Na druhou stranu chybí pár bodů na baráž. Postup není nereálný a musíme aktuální situaci napravit. Sám jsem druhou ligu hrál pět let a vím, že to není nic jednoduchého. Každý se navíc na Zbrojovku vyhecuje, takže musí kluci zabrat a předvést větší kvalitu na každém postu,” je si vědom Švancara, který však naději neztrácí.

"Ztratili jsme na jménu, zlato v podobě znaku musíme znovu všichni začít leštit. Mladí musejí být pyšní na to, že jsou ve Zbrojovce. To zatím nevidím," mrzí legendárního útočníka. "Syna v klubu mám a ten pyšný je, vedl jsem ho tomu a chodíme na fotbal, jinak v tomto ohledu ztrácíme. Mrzí mě, že snad nikdo kromě Lukáše Magery není nějaká top hvězda, aby si ji lidé oblíbili a chodili na ni. Přístup musí být tvrdší a přísnější. Když někdo čtyři roky v kabině jen sbírá starty, zatímco klub padá dolu, musí být nahrazen," pokračuje "Švanci".

Zbrojovka je na sedmém místě s 23 body, na třetí příčku, která zajišťuje účast v baráži o postup, ztrácí brněnský tým sedm bodů. Pokud se Brňanům podaří uhrát slušné jaro, mohli by na účast v baráži pomýšlet. To je ale samozřejmě pouze začátek. Přímo do první ligy postupuje totiž jen první tým, což jsou momentálně České Budějovice...

(zdroj: isport.blesk.cz)