Milánský starosta varuje: Ještě jednou a zavřu San Siro!

Milánský starosta varuje: Ještě jednou a zavřu San Siro!

Inter Milán si o Vánocích udělal ostudu. A ne tak kvůli svému výkonu, ale kvůli svým fanouškům. Ti na domácím San Siru rasisticky útočili na protihráče Kalidoua Koulibalyho z Neapole. A vedení Lega Serie A klub potrestalo. Ale může být ještě hůř...

Trenér Neapole Carlo Ancelotti poté na tiskové konferenci sdělil, že jestli se to ještě někdy bude opakovat, hráči Neapole se uprostřed zápasu sbalí a hřiště opustí. Rasismus prostě na fotbalové trávníky nepatří. A stejný názor má i vedení nejvyšší italské ligy, které Interu Milán na dvě utkání zavřelo stadion.

Jenže starosta města Milána Giuseppe Sala varuje, že pokud se někdy rasismus bude opakovat, je klidně možné, že město San Siro zavře. Nebo spíš nepronajme Interu Milán, který na něm hraje, ačkoli je vlastníkem stánku město. Pronajímá je ale samozřejmě i druhému městskému velkoklubu, AC Milán.

"Tato situace mě neskutečně naštvala. Sjednal jsem si schůzku se zástupci Interu i AC a věřím, že se domluvíme. Doufám, že se to už nikdy nebude opakovat. Jinak budeme nuceni vyvodit následky. Je klidně možné, že město bude nuceno jednomu nebo oběma klubům zabavit. Rasismus v naší zemi je problém a musí se řešit," říká Sala.

Nebyl to ovšem ojedinělý případ rasismu v italské lize. Dříve se s tím setkal například Mario Balotelli, jenž působil v obou milánských klubech...