Jaký otec, takový syn. Naváže Ščasný mladší na trenérskou stopu svého otce?

Jaký otec, takový syn. Naváže Ščasný mladší na trenérskou stopu svého otce?

Všechny cesty nás vedly k jednomu cíli, až nám chybělo už jenom oficiální potvrzení, jehož jsme se dočkali právě nyní. Michal Ščasný se stal novým trenérem trnavských fotbalistů.

U kormidla slovenského celku po podzimní části sezony skončil druhý český stratég Radoslav Látal, jemuž syn současného lodivoda pražské Sparty dělal jen asistenta.

Aktuálně osmý tým ligové tabulky měl před sezonou vyšší ambice, než jaké vyzařoval, a proto také začala dlouhá úvaha o tom, kdo by se měl kormidla ujmout jako další.

Některá media Trnavu skloňovala s již ověřenými trenérskými personami, avšak po vzoru několika velkých klubů dala nakonec přednost mladému a ambicióznímu jménu.

Pro Micahala Ščasného se bude jednat o vůbec první zkušenost coby jako hlavního architekta úspěchu, který bude moct přetavit svou taktickou vizi ve skutečnost.

„Velmi si toho vážím. Je to pro mě čest. Sice odešli někteří funkcionáři a budeme pracovat v úsporném režimu, ale Trnava je stále velká Trnava,“ citoval deník idnes.cz úvodní slova nového manažera Spartaku.

Kromě této změny jsme mohli zaznamenat i drobný přesun uvnitř kádru. Útočník Marek Bakoš se vrací po půlročním hostování zpátky do Plzně, kde mu je přislíbena velká porce minut na hřišti.

Otazník poté visí nad sparťanským Jiřím Kulhánkem, u něhož se doposud ještě neví, zdali se tato výpůjční lhůta protáhne, nebo se vrátí zpátky na Letnou.