Když jde o záchranu, na krásu se nehraje, ví nový lodivod Táborska. Podaří se mu tým nabudit?

Únik ze sestupové propasti nebývá nikdy lehký, a proto i o nějakém líbivém fotbale nemůže být řeč. Na druholigové Táborsko teď čeká strastiplná cesta, na níž se pokusí odpoutat ze spodních příček tabulky.

Když jde o záchranu, na krásu se nehraje, ví nový lodivod Táborska. Podaří se mu tým nabudit?

Předposlední Táborsko se podobně jako většina ostatních klubů, jež se dříve nacházely v jeho situaci, odhodlalo k nelehkému kroku, jehož účelem je týmu dodat novou energii potřebnou k záchraně. Tu nám v současné době představuje tehdejší žolík Viktorie Žižkov, u níž Petr Mikolanda záchranářskou misi nezvládl a od níž byl zároveň později odvolán.

Nyní však přichází další příležitost, jak dát věci do pořádku, a makat se bude muset začít již od prvního dne zimní přípravy, která má tým nabudit k lepším výkonům, než jakými se prezentoval ve své podzimní části. „Úkol je jasný - potřebujeme zachránit druhou ligu. Je to důležité jak pro nás, tak pro celé město,“ netajil se při nástupu do funkce nový lodivod mužstva.

Recept, jak se toho dá docílit, je zřejmý. „Musíme začít pravidelně sbírat body. Občas hrajete dobře, ale výsledky nepřichází, proto je důležitější se psychicky navnadit a někdy ty body urvat silou vůle. Důležité je hlavně nic nepodcenit, a to ani samotnou přípravu, kde ta tvrdá práce začne,“ prozradil Mikolanda, jenž rovněž uvedl, že s některými hráči svého nového prostředí se zná osobně, takže by s aklimatizací nemusel být takový problém.

Zpočátku půjde o posílení psychické stránky věci. „Tak nejenom na sebevědomí, musíme být dobře připraveni i takticky, ale asi se jen těžko od nás dá očekávat líbivý fotbal, když jediné, na čem záleží, je záchrana. I druhá liga je náročná soutěž, proto je důležité, abychom se nejprve naladili na tu stejnou vlnu a pak se naučili hrát účelně,“ potvrdil čtyřiatřicetiletý šéf lavičky, jehož mise v jarní části sezony začne venkovním duelem s Vítkovicemi a následně doma s Jihlavou.