Trenér Lavička už má jasno. Po novém roce se vydá na své druhé zahraniční angažmá

Trenér Lavička už má jasno. Po novém roce se vydá na své druhé zahraniční angažmá

Poslední den v roce mu vyprší smlouva, která ho připoutala ke kormidlu české jednadvacítky, a pak se stane pánem svého osudu. Vítězslav Lavička tedy zkusí své štěstí u dvojnásobného polského mistra.

Podle informací, s nimiž k nám přichází deník iDNES.cz, bude zanedlouho vše již oficiálně hotovo. Česká asociace s Lavičkou napříč nesplnění hlavního cíle, jímž byl postup na EURO 2019, nový kontrakt neuzavře, což dává jindy uznávanému trenérovi volnou ruku při dalším rozhodování.

Nabídky na sebe nenechaly dlouho čekat, přičemž ta nejlákavější přišla ze čtyřtisícového svatostánku ve Vratislavi, na němž se v roce 2012 hrálo mistrovství Evropy a kde se objevila také česká reprezentace.

Śląsk Wrocław, jak zní oficiální název klubu, se v této sezoně s extra úspěchem zrovna nepotkal. V tabulce mu aktuálně patří až čtrnácté místo z celkové šestnáctičlenné tabulky a právě i to byl důvod, proč se vedení nenechalo dlouho pobízet při hledání nového manažera.

Polská media nás nyní informují o tom, že byl bývalý šéf lavičky Sydney, Sparty, Žižkova nebo Liberce klubem monitorován už delší dobu, ovšem i s ohledem na jeho závazky se čekalo na vhodnou příležitost, kdy ho oslovit. Tentýž zdroj nás odkazuje na to, že dohoda mezi oběma stranami by měla být uzavřena na začátku ledna.

Vítězslav Lavička nebude prvním Čechem, který se postaví do čela rozhoupaného korábu. V minulosti se ve Slasku objevil i Karel Finek, Vilém Lugr, Stanislav Levý nebo Luboš Kubík.