Plány Bayernu na jaro? Předehnat Dortmund a obhájit titul, prozradil Kovač

Plány Bayernu na jaro? Předehnat Dortmund a obhájit titul, prozradil Kovač

Novoroční předsevzetí si dává kdekdo, ovšem stále poměrně nový šéf lavičky Bayernu jej učinil ještě o chvilku dříve. Dle svého posledního rozhovoru přislíbil značné zlepšení ze strany jeho týmu, které by mělo vyvrcholit až ziskem titulu.

Pro někoho možná nereálný úkol, ovšem hájíte-li dres slavného Bayernu Mnichov, prakticky ani jinak uvažovat nemůžete. Pod chorvatským kormidelníkem se ještě nedávno houpala židle, ale jak se nyní zdá, tak se její nožičky alespoň pro chvíli opravily.

Důvod, jak nám naznačil sám sedmačtyřicetiletý trenér, je zřejmý - nastolit v týmu pořádek. Jak toho ale lze dosáhnout? „Cítím, že jsme se konečně spolu seznámili, a tak víme, co se od nás dá očekávat. Podstatné bylo oživit naše sebevědomí, které bude hrát důležitou roli v boji o titul,“ dodal fanouškům jiskru naděje.

Zlepšení by se kromě psychiky mělo promítnout i na hřišti. „Budeme pracovat velice tvrdě, aby nás nic nemohlo zaskočit. Chceme být úspěšní ve všech možných aspektech hry. Když už jsme nemohli našim příznivcům dopřát tu radost v půlce sezony, tak ať se s nimi můžeme radovat aspoň na konci,“ přisliboval.

Kromě této zprávy se hovoří o tom, že se Bayern skrze zimní přestupové okno do týmu pokusí přivést aspoň jednoho defenzivně laděného hráče. V souvislosti s tímto tvrzením se nejčastěji skloňuje jméno Lucase Hernándeze z Atlética Madrid, avšak je také nutno podotknout, že Diego Simeone by se nerad své opory zbavil. Jistě ne za méně než 72 milionů liber. Je ale tohle cesta, kterou se chce Bayern vydat?