Problémy v Realu, Modrič odmítl prodloužit smlouvu!

Problémy v Realu, Modrič odmítl prodloužit smlouvu!

Třiatřicetiletý záložník Realu Madrid a novopečený držitel Zlatého míče Luka Modrič odmítl prodloužit smlouvu se svým současným klubem. Dosavadní kontrakt v Realu mu platí do léta 2020 a chorvatský středopolař chce s prodloužením počkat. Již v létě se ve velkém spekulovalo o jeho odchodu do Interu Milán a dle zdrojů z blízkosti jeho agenta byl sám Modrič nakloněn spíše odchodu z hlavního města Španělska.

Zlomovým pro Modriče bylo letní mistrovství světa, na kterém Chorvatsko dosáhlo historického úspěchu, a sice došlo až do finále nejprestižnější fotbalové soutěže světa. Modrič byl ústřední postavou svého týmu a po skončení finálového zápasu, ve kterém Chorvati podlehli silné Francii, si převzal ocenění pro nejlepšího hráče turnaje. V roce 2018 navíc vyhrál i Ligu mistrů a konzistentní výkony podával po celý rok, stal se tedy po dlouhých deseti letech někým jiným než je Ronaldo a Messi, kdo získal ocenění Zlatý míč.

Rodák ze Zadaru působí v Realu od roku 2012, kdy přišel z Tottenhamu za 30 milionů britských liber. Zpočátku měl Modrič problém s prosazením pod trenérem Mourinhem a na konci roku 2012 byl jeho přestup hodnocen jako jeden z historicky nejhorších příchodů do Realu. Postupně se však do týmu dokázal zapracovat a čtyřikrát s ním vyhrál prestižní Ligu mistrů.

V Chorvatsku je Modrič národním hrdinou. Za tamní reprezentaci odehrál 118 zápasů, ve kterých vstřelil 14 gólů a jak bylo již výše zmíněno, právě on byl ústřední postavou Chorvatů v cestě do finále letošního mistrovství světa.

A co může jeho odmítnutí prodloužení smlouvy znamenat? Možná chce být v létě 2019 prodán do vysněného Interu a spoléhá na to, že Real nebude riskovat, že ho v létě 2020 ztratí zadarmo a na nabídku milánského celku uslyší.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.