Ngadeu je na odchodu ze Slavie, informuje zahraniční tisk

Kamerunský střední obránce Michael Ngadeu-Ngadjui je podle tureckého serveru ajansspor.com pouhý kousek od přestupu do tamního Trabzonsporu. Ngadeu-Ngadjui je přitom nedílnou součástí pražské Slavie, kam přišel v roce 2016 z rumunského klubu Botosani za 500 tisíc eur. V roce 2017 vyhrál s rodným Kamerunem Africký pohár národů a většinu zápasů na turnaji odehrál v základní sestavě.

Ngadeu je na odchodu ze Slavie, informuje zahraniční tisk

Ngadeu už zkoušel štěstí i v západní Evropě, tam se mu však příliš nedařilo. Mezi lety 2010 a 2014 se pohyboval v nižších soutěžích v Německu - nejdřív v Kirchhörder SC, poté v rezervách Sandhausenu a Norimberku. Urostlý obránce nakonec zakotvil právě ve výše zmíněném Botosani, kde si ho vyhlédli skauti pražské Slavie.

Podle zdrojů serveru ajansspor.com hráče nyní osloví hlavní trenér Trabzonsportu Ünal Karaman, který v minulosti trénoval i turecký národní tým. Trabzonspor, který v minulosti hrával pravidelně evropské poháry, nyní prochází výměnou kádru. Naposledy hrál Evropskou ligu v roce 2015. V sezóně 2011/12 si ale dokonce zahrál základní skupinu Ligy mistrů.

V případě přestupu se může Ngadeu v Trabzonsporu potkat s Jurajem Kuckou, který do klubu přišel v roce 2017 z AC Milán za 2,25 milionů eur. Kucka oblékal mezi lety 2009 a 2011 dres pražské Sparty.