PSG nezastaví ani problémy s Finančním fair play - klub nabídl 80 milionů eur za tohoto hráče...

Paris Saint-Germain nevyvádí z míry ani problémy kvůli Finančnímu fair play UEFA (FFP), jehož porušení může klub vyřadit až na několik sezón ze soutěží UEFA. Paříž chce vyhrát Ligu mistrů a to pro ni znamená další posilování. Tentokrát padl klubu do oka záložník Neapoli Allan, za něhož má klub z hlavního města Francie nabízet 80 milionů eur.

PSG nezastaví ani problémy s Finančním fair play - klub nabídl 80 milionů eur za tohoto hráče...

Alespoň to tvrdí italský deník Corriere dello Sport, jenž dodává, že Neapol má čas na rozmyšlenou do konce kalendářního roku. Trenér jihoitalského celku Ancelotti již v minulosti avizoval, že Allana prodávat nechce, částka 80 milionů eur však Neapol nutí k zamyšlení a jednoznačné "Ne" na zasedání představenstva klubu údajně nezaznělo.

Allan navíc není největší hvězdou klubu, kterou je potřeba za každou cenu chránit před odchodem. Jedná se o sedmadvacetiletého záložníka, rodáka z Ria de Janeiro, jenž do klubu přišel v roce 2015 z Udinese. V systému 4-3-3, kterým hraje Neapol, Allan nastupuje v záloze. Ve Francii je však běžnější systém 4-2-3-1, ve kterém může Allan dle slov svého agenta nastupovat nejen jako jeden z dvojice defenzivních záložníků, ale také jako střední ofenzivní záložník.

PSG si v posledních letech na přestupovém trhu dělá co chce. Loni Paříž vykoupila za 222 milionů eur z Barcelony Neymara, letos doplatila 180 milionů za Mbappého Monaku. Není tedy divu, že společně s Manchesterem City má na krku vyšetřování ze strany UEFA za porušení Finančního fair play.