Elitní stoper Hummels má zkusit první zahraniční angažmá. Kam zamíří?

Elitní stoper Hummels má zkusit první zahraniční angažmá. Kam zamíří?

Jeden z nejuznávanějších středních obránců Evropy Mats Hummels má přestoupit poprvé ve své kariéře mimo Německo. Třicetiletý odchovanec Bayernu Mnichov strávil období mezi lety 2008 a 2016 v Dortmundu, pak se ale vrátil do Bavorska. Za německou reprezentaci odehrál sedmdesát zápasů a je jedním z nejlepších německých stoperů posledních let.

Vážným zájemcem o jeho služby je podle anglického deníku The Sun londýnská Chelsea, která už se údajně s Bayernem dohodla na přeběžné přestupové částce, která má činit 30 milionů britských liber. Přibližně do konce října nastupoval Hummels v Bayernu v podstatě v každém zápase a hrál devadesát minut, poté už ale tolik herního času nedostal a podle německých médií na to měla vliv drobná zranění.

V prosinci Hummels nastoupil do pouhých dvou utkání ze šesti a trenér Bayernu Kovač ve stoperské dvojici prostřídává jeho, Süleho a Boatenga. Menší porce herního času je tedy pro Chelsea skvělou příležitostí získat hráče za méně peněz.

Dohromady odehrál Hummels za Bayern od svého příchodu v roce 2016 dvaašedesát ligových zápasů a v obou sezónách s ním vyhrál titul v německé bundeslize. Mezi jeden z absolutních vrcholů jeho kariéry patří zisk titulu mistra světa z roku 2014.