Velkokluby se přetahují o argentinského mladíka. Teď už je to prý jen mezi Dortmundem a Barcelonou

Velkokluby se přetahují o argentinského mladíka. Teď už je to prý jen mezi Dortmundem a Barcelonou

Stále teprve devatenáctiletý obránce Leonardo Balerdi se stal předmětem zájmu snad všech evropských velkoklubů. Již v létě se spekulovalo o zájmu Realu, PSG a Chelsea. Nyní to spíše vypadá na přetahovanou mezi Barcelonou a Borussií Dortmund, která na hráče podle informovaného deníku Bild v neděli ráno podala první oficiální nabídku.

Balerdi v posledních týdnech začínal pravidelně zápasy Boky Juniors v základní sestavě a okamžitě se stal miláčkem tamních fanoušků. Dlouho na sebe nenechala čekat ani pozvánka do argentinské reprezentace do 20 let. Již ve věku devatenácti let je Balerdi urostlý a při jeho výšce 1,88 metru mu to úlohu odebírání balónu útočícím hráčům značně zlehčuje.

Podle Bildu má výše zmínená nabídka Dortmundu hodnotu 12 milionů eur a Boca ji přijme. Očekává se však, že ji okamžitě dorovná Barcelona a možná i jiné kluby a bude to jen a pouze na hráči, pro který z klubů se rozhodne. Pro Balerdiho, jakožto Argentince, by byl pochopitelně praktičtější přestup do Španělska, kde se mluví, stejně jako v Argentině, španělsky. Dortmund je však známý tím, že v poslední době dává hodně šancí mladým hráčům a je tedy velmi pravděpodobné, že by se tam mohl propracovat do základní sestavy.

Ani v Dortmundu by však Balerdi nebyl úplným mimozemšťanem. V kádru německého celku jsou v současnosti dva španělsky mluvící fotbalisté - Paco Alcácer a Sergio Gómez, který je navíc ještě o více než rok mladší než Balerdi.