Aziz vypekl s Galatasarayem, omluvil se ze zápasu a odletěl se ženou na Maledivy. V klubu končí

Aziz vypekl s Galatasarayem, omluvil se ze zápasu a odletěl se ženou na Maledivy. V klubu končí

Turecký fotbal řeší velký skandál. Osmadvacetiletý obránce Serdar Aziz ve službách Galatasaraye Istanbul se totiž omluvil z posledního zápasu tohoto kalendářního roku z důvodu nemoci. Den před Vánoci tedy nebyl na hřišti, když jeho Galatasaray zvítězil nad Sivassporem 4:2. Poté se ale objevily na Instagramu jeho manželky objevily jeho fotky z Malediv a Aziz z toho má velký problém.

Vedení Galatasaraye v čele s hlavním trenérem klubu Fatihem Terimem se rozhodlo k ráznému řešení a rozvázalo s Azizem smlouvu. Osmadvacetiletý obránce tedy po dvou a půl letech nedobrovolně z Galatasaraye odchází a musí si hledat nové angažmá. Podle zákulisních zdrojů tureckých médií nebyl Aziz vůbec nemocný a omluvil se čistě z důvodu, aby mohl s manželkou na zmíněnou dovolenou na Maledivy.

Serdar Aziz je odchovancem jiného tureckého klubu, a sice Burssasporu, kde strávil v podstatě celou svoji kariéry. V seniorské kategorii se tam pohyboval mezi lety 2008 a 2016, kdy přešel do elitního tureckého Galatasaraye Istanbul. Kam zamíří teď? To zůstává otázkou, ve hře jsou údajně i mnohé kluby ze zahraničí. V případě přestupu do nějakého špičkového klubu bude ale Aziz muset výrazně zlepšit svou disciplínu.

Od roku 2014 odehrál 16 zápasů za tureckou reprezentaci, ve kterých se mu dokonce podařilo vstřelit 2 góly.