Rabiot je jednou nohou v Barceloně. Kolik bude stát?

Francouzský záložník Adrien Rabiot je na odchodu z Paris Saint-Germain. Hráč chce odejít a jeho matka, která je zároveň jeho agentkou, už oznámila, že je pevně rozhodnut odejít z klubu. Velký přestup jde pařížskému klubu celkem na ruku, má totiž problémy s Finančním fair play UEFA a nutně potřebuje peníze.

Rabiot je jednou nohou v Barceloně. Kolik bude stát?

A Rabiot by měl podle informací deníku Parisien stát až 60 milionů eur. Do médií unikl také Rabiotův budoucí plat, který má dosahovat 10 milionů eur ročně a právě tímto krokem údajně Barcelona přesvědčila Rabiota a jeho matku definitivně o odchodu z Paříže. Rodák ze Saint-Maurice nastupuje především jako střední záložník, do systému Barcelony by tedy skvěle zapadal.

Třiadvacetiletý Rabiot je odchovancem PSG, kde strávil kromě krátkého hostování v Toulouse celou seniorskou kariéru. V roce 2008 byl na stáži v Manchesteru City. Letos v létě však způsobil ve Francii poprask. Trenér národního týmu ho totiž zařadil mezi hráče, kteří nebudou zahrnuti do závěrečné nominace na mistrovství světa, ale budou na svou šanci čekat. To Rabiot odmítl a odjel na dovolenou.

Dohromady odehrál Rabiot za francouzskou reprezentaci od roku 2016 rovných 6 zápasů, ve kterých se mu nepodařilo skórovat. V dresu PSG nastoupil do zápasu 219 krát a dal 24 gólů.