Zatím jsme nic nedokázali, krotí liverpoolskou euforii Robertson

Zatím jsme nic nedokázali, krotí liverpoolskou euforii Robertson

Liverpool je letos suverénní v Premier League, v tomto roce v této sezóně zatím neprohrál a pohodlně se vyhřívá v čele nejvyšší anglické ligy. Hráči jsou samozřejmě na vrcholu své kariéry, v tomto roce si zahráli finále Ligy mistrů a nyní útočí na titul v Premier League.

Ale na titul zatím pouze útočí. A finále sice hrál, avšak nevyhrál. Liverpool hraje skvělý fotbal. Vyhrává zápasy. Ale nevyhrává trofeje. A to je právě problém. A dokud se to Liverpoolu nepovede, právem na něj nebude nahlíženo stejným okem jako například na Juventus, Real Madrid, Barcelonu či Manchester City. 

Letos má šanci právě na to, aby vyhrál Premier League. První ligu Reds ovládli mnohokrát, od nového názvu a formátu soutěže v roce 1990 se jim to ale nepodařilo ani jednou. Tento rok tedy může být průlomový. Reds na to mají kvalitní kádr, trenéra, formu, fanoušky, prostě všechno. Ale měli by se zatím krotit a dokud se jim nepodaří vyhrát ligu nebo Ligu mistrů, měli by být skromnější.

A vědom si toho je i bek Reds Andrew Robertson. Skotský obránce to samozřejmě říká proto, aby hráče motivoval. Když jste na vrcholu, snadno se jde dolů a je velmi těžké se tam udržet.

"Jsme výborný tým. Byl to pro nás dobrý rok, ale nevyhráli jsme v něm ani jednu trofej. Nyní je před námi rok 2019 a my musíme udělat všechno proto, abychom konečně něco dokázali. Chceme uspět v Lize mistrů a vyhrát Premier League," líčí Robertson ambice svého týmu na příští kalendářní rok.