Sportovní ředitel Ajaxu je smířený s odchodem de Ligta. Už i ví, kam půjde

Sportovní ředitel Ajaxu je smířený s odchodem de Ligta. Už i ví, kam půjde

Teprve devatenáctiletý kapitán Ajaxu Amsterdam Matthijs de Ligt již v lednu s největší pravděpodobností odejde z nizozemského klubu, což potvrzuje i sportovní ředitel Ajaxu Marc Overmars pro španělský deník Sport. Právě Španělsko se má stát další destinací devatenáctiletého středního obránce. Podle všech dostupných zdrojů zamíří de Ligt do Barcelony.

Nejasné však zůstává, co s ním Barcelona na jaře udělá. Variant je více, ve hře je vzhledem ke skvělé formě de Ligta i zařazení do prvního týmu a boj mladého Nizozemce o základní sestavu katalánského velkoklubu. Ostatní španělská média ale zmiňují spíše variantu s hostováním nebo se setrváním de Ligta v Ajaxu do konce sezóny, přičemž nákup de Ligta Barcelonou by v takovém případě byl pouze jeho zajištěním před případnou konkurencí.

S Barcelonou je ve velkém spojován i jiný velký talent Ajaxu Frenkie de Jong, který je o dva roky starší než de Ligt. Frenkie de Jong je záložník a narozdíl od de Ligta, který je v Ajaxu již od přípravky, do klubu přišel "až" v roce 2015 z jiného nizozemského celku Willem II.

De Ligt získal ocenění Golden Boy pro nejlepšího mladého hráče a je tedy jedním z nejžádanějších mladých talentů fotbalové Evropy. S Ajaxem dokázal postoupit ze základní skupiny Ligy mistrů a v osmifinále se má potkat s Realem Madrid. Otázkou zůstává, zda v té době ještě bude hráčem Ajaxu.