Zlatý míč? Skandál. Buffon věří, že to měl vyhrát jeho spoluhráč

Zlatý míč za loňský rok získal možná trochu překvapivě chorvatský záložník Luka Modrič. Někteří říkají, že vyhrál zaslouženě, někteří se domnívají, že si to zasloužil Cristiano Ronaldo či Lionel Messi. Ještě jiný názor má ale legendární gólman Gianluigi Buffon.

Zlatý míč? Skandál. Buffon věří, že to měl vyhrát jeho spoluhráč

Italský brankář se v loňském roce rozhodl po dlouhých sedmnácti letech opustit Juventus Turín a "na stará kolena" přestoupil do dalšího velkoklubu, do Paris Saint-Germain. Tam nyní působí dvě velké superhvězdy světového fotbalu Kylian Mbappé a Neymar.

Právě Neymar si podle Buffona zasloužil vyhrát Zlatý míč. Nemyslel to ale pouze na právě uplynulý rok 2018, nýbrž za celou kariéru. Neymar měl skvělé roky v Barceloně i v Paříži, na tu nejvyšší individuální trofej si ale zatím nesáhnul. Nový rok ale právě začal a s tím i nová šance na zisk Zlatého míče. 

Pokud se Pařížanům podaří obhájit Ligue 1 a hlavně zvítězit v Lize mistrů, bude jeden z dvojice (nebo oba) Neymar a Mbappé bez pochyby favoritem na zisk Zlatého míče. "Neymar je skvělý hráč a má za sebou výbornou část kariéry. Je skandál, že ještě nezískal Zlatý míč. Bez pochyby si ho zaslouží," chválí svého spoluhráče Buffon.