Jak to vypadá s Lüftnerem? Stoper Kodaně zatím pořád trénuje individuálně v Česku...

Jak to vypadá s Lüftnerem? Stoper Kodaně zatím pořád trénuje individuálně v Česku...

Bývalý stoper Teplic či Slavie Michael Lüftner toho v aktuální sezoně dánské ligy příliš neodehrál. Mohly za to jak spekulace ohledně přestupu, tak následné nepříjemné zranění, ze kterého se dává dohromady dodnes...

"Ze začátku sezony jsem hrál asi tři zápasy z deseti, pak začal koloběh s mým přestupem nepřestupem. Zájem měly ukrajinské Dynamo Kyjev a belgický Genk. A asi to hrálo i nějakou roli v tom, že jsem nenastupoval. My jsme čekali na úplnou oficiální nabídku, která se táhla dlouhou dobu. A když už podle mých informací měla přijít, zranil jsem se, na tom to ztroskotalo. Přišel také nový stoper Papagiannopoulos a pak ještě jeden, Bjelland, takže jsme byli čtyři a museli jsme se rvát každý trénink. Zrovna Bjelland je pro fanoušky a celý klub velká hvězda a troufnu si říct, že měl možná trošku lehčí se do sestavy dostat. Což ale nic nemění na tom, že jsme bojovali o místo všichni a bojovat budeme dál," uvedl na stránkách idnes.cz čtyřiadvacetiletý střední obránce, který k tomuto datu odehrál v Superlize za dvanáctinásobného mistra země 35 prvoligových zápasů.

Defenzivní specialista z Telia Parkenu pro více než 38 tisíc diváků už je přes tři měsíce po zákroku, pár týdnů běhá na hřišti a návrat jde podle plánu. "Trénuju sám v Česku dvakrát denně, začínám běhat doma na umělce a na přírodní trávě, druhý trénink mám v posilovně nebo bazénu. Do Kodaně odlétám 9. ledna, podstoupím tam fyzické testy, jak vypadá koleno, jak vypadá můj přední a zadní stehenní sval. Pokud to dopadne dobře, 25. ledna odletím s týmem na soustředění do Dubaje, kde bych měl už pomaličku trénovat změny pohybu. Věřím, že na přelomu února a března bych se mohl připravovat s týmem," pokračoval na webu idnes.cz člen širšího kádru české reprezentace s jedním mezinárodním vystoupením.

A kdy by mohl po dlouhé pauze za nynějšího lídra dánské scény absolvovat první zápas? "Dánská liga pokračuje 10. února, ale to ještě ne. Když všechno půjde podle scénáře, který máme nastavený, na konci března bych měl být připravený k prvnímu mistráku," uzavřel vytáhlý zadák Lüftner, jenž přestoupil do dánské metropole v létě 2017.