Byl to nejlepší rok mé kariéry, překvapuje Ronaldo. Serie A je pro něj prý náročnější než La Liga!

Cristiano Ronaldo zažil hektický rok 2018. Vyhrál Ligu mistrů, odehrál mistrovství světa v Rusku, přestoupil z Realu Madrid do Juventusu. Ale nejen to. Podle portugalské superstar se jednalo o nejlepší rok její bohaté kariéry.

Ještě úspěšnější možná mohl být rok 2016, kde Cristiano zvítězil s Realem Madrid v Lize mistrů a s Portugalskem na mistrovství Evropy. Nebo možná 2008, kdy s Manchesterem United zvítězil v Premier League i v Lize mistrů. Letos to byla "pouze" Liga mistrů, kterou vyhrál právě s Realem Madrid. Finále v Kyjevě bylo jeho poslední utkání za Bílý balet.

Po mistrovství světa, kde se mu střelecky dařilo, avšak Portugalci skončili už v osmifinále, přestoupil do Juventusu Turín. Start v italské lize byl vlažný, pak se ale rozstřílel a nyní se vyhřívá na špičce střelců Serie A. Zároveň jeho Juventus suverénně vládne domácí lize a má našlápnuto k obhajobě titulu, motivací proto bude hlavně zisk Ligy mistrů, kde je loni vyřadil právě Ronaldo. Stará dáma bude velkým favoritem v jarní části.

Serie A je ale pro střelce prý náročnější než La Liga. "V Serii A si mě hlídají stejně těsně jako ve Španělsku, ale obecně je tu méně místa, protože prakticky všechny týmy mají vynikající obranu," nechal se slyšet CR7. K tomu ale dodává, že jeho prioritou nejsou góly, nýbrž týmové úspěchy.

"Nepracuji, abych lámal rekordy, spíš pracuji pro dobro klubu. Rok 2018 byl nejlepším rokem mé kariéry," přiznává Cristiano. "Vyhrát Ligu mistrů je sen, ale nesmí se z toho zase stát naše posedlost. Každopádně se počítají týmové trofeje a já se je snažím vyhrávat," říká Ronaldo před jarní, rozhodující, částí sezóny.

A jak vidí svou budoucnost u Staré dámy? "V Turíně se všichni cítíme velmi dobře. Nevím, kdy moje kariéra skončí, ale jsem v pohodě a chci pokračovat ještě mnoho let," říká. "Jestli se někdy vrátím do Sportingu jako Nani? Ve fotbale nikdy nevíte. Letos bylo například správné rozhodnutí, že jsem na čas opustil reprezentaci, ale v nadcházejícím roce se vrátím," ukončil CR7.

(zdroj: isport.blesk.cz)