Chelsea mají v lednu opustit dva hráči. Obnoví Fabregas spolupráci s Henrym?

Chelsea mají v lednu opustit dva hráči. Obnoví Fabregas spolupráci s Henrym?

Chelsea v tomto přestupovém období sice přivedla Christiana Pulisice, k týmu se ale připojí až v létě. Odejít by naopak měli rovnou dva hráči. Konkrétně Cesc Fabregas a Davide Zappacosta, pro které nenašel nový kouč Sarri využití.

Fabregas strávil mládí v Barceloně, jeho první profesionální klub byl ale londýnský Arsenal. Tam strávil osm sezón, pak se vrátil zpět do Barcelony, tentokrát do A týmu. Tam působil tři roky, poté se vrátil do Londýna, tentokrát ale do Chelsea, kde hraje od roku 2014. Španělský reprezentant ale nejspíš Blues už teď opustí.

Jeho novým působištěm by mělo být Monaco. Trenérem tohoto týmu není nikdo jiný než legendární útočník Arsenalu Thierry Henry, který strávil s Fabregasem úspěšná léta právě v severní části Londýna. Monaku se ale letos moc nedaří a Fabregas by byl jistě posilou. Je navíc velmi pravděpodobné, že bývalý kapitán Arsenalu do Monaca skutečně odejde. Chelsea je s odchodem smířena.

Stejně tak je smířena s odchodem Davida Zappacosty. Ten na Stamford Bridge přišel v roce 2017 z týmu FC Turín, tehdejším koučem byl Antonio Conte. Nový kouč Sarri mu ale tolik nevěří a proto je dost pravděpodobné, že v tomto zimním přestupovém období jej prodá. Velký zájem má údajně římské Lazio.