Opavská reakce na ztrátu Kuzmanoviče? Ve Slezsku vítají Manziu i Stáňu a hodlají udržet Janetzkého

Opavská reakce na ztrátu Kuzmanoviče? Ve Slezsku vítají Manziu i Stáňu a hodlají udržet Janetzkého

Protože se dosavadní opavský kapitán Nemanja Kuzmanovič přesunuje do Baníku Ostrava, slezský celek sídlící na stadionu v Městských sadech reaguje náhradami.

Do kádru trenéra Ivana Kopeckého proto dorazili jak čtyřiadvacetiletý útočník z Demokratické republiky Kongo Bidje Manzia, tak o rok starší záložník Bronislav Stáňa.

Zatímco prvně jmenovaný dorazil do opavského souboru ze Sigmy Olomouc, kde příliš šancí nedostával, druhý zmíněný přišel jakožto součást kompenzace za ostříleného Kuzmanoviče.

A také rodák ze Znojma si jistě polepší, neboť za celou podzimní část dostal od Bohumila Páníka šanci jen čtyřikrát a dohromady mu to dalo 36 minut čistého času...

"Oba se budou hlásit ve čtvrtek do přípravy, do Opavy se těší, navíc jsou v perspektivním věku," pronesl na webu sfc.cz generální manažer Slezského FC Alois Grussmann.

Funkcionář by rád v klubu udržel také jednadvacetiletého záložníka Jakuba Janetzkého, který je v klubu zapůjčen z Jablonce a na podzim naskočil do 17 zápasů, byť se ho týkala základní sestava jen pětkrát.

"Kuba má velký zájem u nás pokračovat. S Jabloncem vedeme jednání o jeho setrvání," uzavřel Grussmann.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.