Mastný srovnává Jihlavu a Manchester United: Z hlediska náplně a intenzity tréninků brankářů nijak velký rozdíl nevidím

Mastný srovnává Jihlavu a Manchester United: Z hlediska náplně a intenzity tréninků brankářů nijak velký rozdíl nevidím

Jihlavský odchovanec Ondřej Mastný je od loňského července součástí struktur Manchesteru United a momentálně se snaží prorazit v jeho mládežnické akademii, respektive mužstvu U18.

"Kontaktovali nás přes agenturu Sport Invest, která mě zastupuje. Pozvali mne na testy. Nakonec jsem v Manchesteru absolvoval dvě stáže. Zásadní byla ta druhé, které se zúčastnili i trenéři brankářů United, kteří nakonec rozhodli o mém přesunu do Anglie. Byl jsem samozřejmě nadšený, neboť to představovalo splnění obrovského snu. Vím, že jsem stále na začátku cesty a vím, jak těžké to bude. Moc se ale na tyto fotbalové výzvy těším," uvedl v interview na webu fcvysocina.cz mladý strážce svatyně.

V čem se liší tréninky brankářů v České republice a na ostrovech? "Fotbal se tady těší mnohem větší vážnosti a prestiži. Už i zápasy U18 jsou živě přenášeny klubovou televizí MUTV a komentátoři o našich duelech intenzivně diskutují. Probírají, kdo by měl nastoupit, proč daný hráč nehraje... Z hlediska náplně a intenzity tréninků brankářů nijak velký rozdíl nevidím. Až na pár odlišných cvičení jsem změnu nepoznal," ozřejmil fcvysocina.cz citovaný Mastný, jenž v úvodu bojoval s jazykem i množstvím tréninků, ale nyní už si nemá na co stěžovat.

A jak se mu v poslední době daří a kde vidí svou budoucnost? "V přípravě jsem odchytal pár zápasů, ale pak jsem se zranil a až tento poslední týden před Vánoci jsem se dostal zpět na hřiště. Rád bych si po zranění získal pozici jedničky v mém týmu a následující roky se začal zabudovávat do dospělého fotbalu," doplnil hráč, jenž vyrostl ve stejném celku jako Vydra, Tecl, Masopust, Gebre Selassie, Rabušic, Kliment nebo Kopic.

A dokázal by si představit, že se jednou vrátí na Vysočinu, kde se momentálně hraje pouze druhá nejvyšší soutěž? "Ano, určitě bych si to dokázal představit. Než jsem dostal nabídku od Manchesteru United, tak to byl můj cíl dostat se do áčka FC Vysočina," uzavřel strážce svatyně, který se na rudé straně města nejvíce přátelí se Slovákem Martinem Šviderským.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.