Plzeňský Čermák o zápřahu v úvodu ledna: Po volnu jsou testy pro tělo vždy šok

Mezi prvními hráči tabulkově druhé Viktorie, kteří absolvovali v roce 2019 funkční a silové testy, byl bývalý kapitán české jednadvacítky Aleš Čermák.

Plzeňský Čermák o zápřahu v úvodu ledna: Po volnu jsou testy pro tělo vždy šok

"Ty testy jsou po volnu vždy takový šok pro tělo. Člověk do toho skočí takovým zápřahem. Jsem rád, že mám ještě v pátek volno a trénovat budeme až od soboty, můžu to vydýchat. Druhý den totiž člověk cítí hlavně ty silové testy," nechal se slyšet mladý špílmachr, jehož slova vyšla na stránkách fcviktoria.cz.

Na jarní část sezony 2018/2019 už se čerstvý otec těší. "Fotbal mi chyběl. Čeká nás soustředění, poletíme do tepla, což je vždy příjemnější než trénování v nepříjemném počasí. Je to povzbuzující a člověk do toho má větší chuť," pokračoval svěřenec kouče Pavla Vrby.

Spolu s někdejším středopolařem Sparty či Mladé Boleslavi absolvoval testy také Jan Kovařík, který má každý rok jedny z nejlepších běžeckých výsledků. "Příprava startuje a všichni víme, že musíme makat. Čeká nás náročná jarní část sezony, ve které budeme bojovat o titul a navíc i ve vyřazovací fázi Evropské ligy. Běžecké a silové testy po dnech volna jsou náročné, ale všichni víme dopředu, že je musíme podstoupit, takže již během volna se na ně člověk pomalu připravuje," doplnil exjablonecký borec, který se vyjádřil pro web fcviktoria.cz.

V pátek čeká podobný zápřah také Marka Bakoše, Jean-Davida Beauguela, Erika Pačinu a Joela Kayambu.