Pokorný bojovník Tecl se zakousne, aby na trávníku nevypadal jako postřelený zajíc

Pokorný bojovník Tecl se zakousne, aby na trávníku nevypadal jako postřelený zajíc

Stanislav Tecl už je dva měsíce po operaci zkříženého vazu a protože rekonvalescence probíhá bez jakýchkoliv potíží, slávistický útočník nevyloučil návrat do hry ještě v závěru právě probíhající sezony.

"Během Vánoc jsem měl klidnější režim, teď do toho zase vlítnu. Čeká mě rotoped a bazén. Bál jsem se, jak koleno zareaguje, přetržený vaz není nic příjemného. O to víc mě těší, že rekonvalescence probíhá, jak má," hlásil na webu sport.cz osmadvacetiletý ofenzivní borec, jehož spoluhráči ve čtvrtek odletěli na kondiční soustředění do Španělska.

Když byl zdravý, v Edenu si vydobyl velmi lichotivou pozici sešívaného útočníka číslo 1 a dokonce se objevil i v národním mužstvu. Nepříjemné a vážné zranění ho tak notně přibrzdilo...

"Někde jsem si přečetl názor, že jsem měl jít na operaci hned, že bych neztratil skoro dva měsíce. Nesouhlasím. Stejně bych musel čekat šest týdnů, než by se koleno zklidnilo. Věděl jsem, že je vaz přetržený, ale koleno nebolelo, neotékalo. Trénoval jsem bez úlev. V zápase bohužel nevydrželo. Na světě jsou přece daleko horší věci. Zranění prostě k fotbalu patří, nedá se svítit," doplnil svěřenec trenéra Jindřicha Trpišovského, jehož slova vyšla na sport.cz.

Návrat by nechtěl uspěchat. "Pro mě je zásadní, abych fungoval za rok, za dva. Abych o kolenu nevěděl. Stejně mi vychází, že se nejdřív uzdravím na posledních pár zápasů, kdyby to hořelo. Což nepředpokládám. Spíš je to tedy o další sezoně. Je totiž rozdíl vrátit se, abych si připsal start, nebo se vrátit ve formě. Abych na trávníku nevypadal jako postřelený zajíc," pobavil kolega Škody, Hušbauera, Sýkory a spol.

A za problém nepovažuje ani konkurenci, kterou možná ještě zvýší Klokan Abdalláh Júsuf Hilál. Byť si uvědomuje, že cesta k návratu do základní sestavy bude hodně trnitá. "Kádr Slavie je silný, nikdo nebude čekat, až se uzdravím. Určitě nepůjdu hrát, kdy si já řeknu. Budu si muset místo zpátky vybojovat. Ale zakousnu se," ubezpečil fanoušky na webu sport.cz Tecl.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.