Solskjaer nakopl United k vítězné sérii. Dokázal něco, co naposledy legendární Busby před více než sedmdesáti lety

Solskjaer nakopl United k vítězné sérii. Dokázal něco, co naposledy legendární Busby před více než sedmdesáti lety

Fanoušci Manchesteru United svoje oblíbence možná v posledních týdnech ani nepoznávají. Alespoň minimálně co se týče výsledků. United totiž přehrávají jednoho soupeře za druhým a pomalu, ale jistě stoupají tabulkou. 

Cardiff, Huddersfield, Bournemouth a naposledy Newcastle. To je výčet týmů, které si vylámaly zuby na Manchesteru United od nástupu Ole Gunnara Solskjaera do funkce manažera. To všechno s úctyhodným skóre 14:3 ve prospěch fotbalistů z Old Trafford.

Leckdo by možná namítal, že United prozatím nenarazili na žádného soupeře, který by skutečně prověřil jejich formu, nicméně je tu jeden neoddiskutovatelný fakt, který bývalému norskému reprezentantovi nikdo neodpáře.

Historie totiž nelže a ve fotbalových análech od roku 1946 nenajdete nikoho jiného, kdo by po jmenování trenérem Manchesteru United dokázal zvítězit v úvodních čtyřech střetnutích. 

A jako poslednímu se to nepovedlo nikomu jinému než legendárnímu Mattovi Busbymu v roce 1946. Ten sice hráčskou kariéru spojil především s druhým manchesterským klubem a také s Liverpoolem, coby manažer je ale navždy spjat právě s United, které vedl mezi roky 1945 - 1969 a pak znovu krátce na začátku sedmdesátých let.

Během tohoto období dovedl své svěřence k pěti mistrovským titulům a úspěchy slavil i na evropské úrovni. Solskjaer přitom začal právě tak úspěšně jako on, bude ve stejném duchu i pokračovat?

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.