Žižkov si nechal jen 12 hráčů a dalších 10 chce přivést. První zimní posila je z Brazílie...

Po dovolené už se na vstupním zátěžovém testu sešli také hráči Viktorie Žižkov, které čekají v odvetné části pod novým koučem Milošem Sazimou těžké boje o záchranu.

Žižkov si nechal jen 12 hráčů a dalších 10 chce přivést. První zimní posila je z Brazílie...

Jak zaznělo na stránkách fkvz.cz, z podzimní sezony zůstalo v kabině pouze 10 hráčů do pole a 2 brankáři. Nové tváře by se měly teprve vykrystalizovat po tréninkových jednotkách a přípravných utkáních.

Jeden nováček už je však v Praze a je jím osmadvacetiletý Brazilec Bernardo Frizoni, jehož už současný hlavní kouč vedl na podzim 2017 v Olympii Praha.

"Po loňském nezdaru jsme výrazně zasáhli do stavby nového kádru, jehož základ tvoří tito hráči z podzimní sezony: Žežulka, Opluštil, Auer, Stříž, Urbanec, Kaisler, Batioja, Bazal, Halgoš, Dočekal a gólmani Soukup s Hrubešem. V průběhu úvodní části přípravy k nám přijdou další hráči na testování, ze kterých za pochodu doplníme tým na konečný dvacetičlenný kádr. Jedinou jistotou je pro nás zatím příchod brazilského záložníka Bernarda Frizoniho z Hapoelu Aškelon," ozřejmil na webu fkvz.cz trenér Sazima, jenž v průběhu podzimu vystřídal u kormidla Petra Mikolandu.

A co další akvizice? Postupně by se mělo k mužstvu připojit dalších 8 až 10 hráčů. "Zájem máme o celou řadu nových jmen, ale ty nejprve musíme vidět naživo. Mohu zatím jen prozradit, že jde o hráče z nižších soutěží, převážně ze třetí ligy," uzavřel na webu fkvz.cz Sazima.