Karvinský kádr je bohatší o 3 cizince z Grasshoppers, Vojvodiny a Dunajské Stredy

Karvinský kormidelník Norbert Hrnčár přivítal na premiérovém tréninku v roce 2019 čtyřiadvacet hráčů včetně tří brankářů.

Karvinský kádr je bohatší o 3 cizince z Grasshoppers, Vojvodiny a Dunajské Stredy

K mužstvu se připojili i tři nové tváře - dvě slovenské a jedna srbská. Konkrétně jde o obránce Timoteje Záhumenského z Dunajské Stredy, zadáka Lazara Djordjeviče z Vojvodiny Novi Sad a záložníka Michala Faška z Grasshoppers Curych, jenž byl naposledy zapůjčen v Braunschweigu.

"Záhumenský s Faškem u nás budou hostovat, Djordjevič přijde na přestup," ozřejmil na webu mfkkarvina.cz sportovní ředitel MFK Lubomír Vlk, jemuž se nepodařilo udržet Jiřího Pirocha, kterého si stáhla zpět Viktoria Plzeň.

Pokud jde o další příchody, z třinecké mise se vrátil do kmenového klubu Tomáš Weber a z juniorky dostanou šanci o áčko Vojtěch Vala, Martin Vlachovský, Nikolaos Athanasios a Matúš Mader, jenž je mládežnickým reprezentantem Slovenska.

Stále navíc setrvávají i opory jako Wágner, Budínský a Panák, jenž se bude v nejbližší době po zranění připravovat individuálně. "Zatím nevím nic o tom, že by odcházeli. Mají tady platné smlouvy, ale samozřejmě, že stát se může všechno. Pak bychom se museli zařídit," uzavřel Hrnčár, jenž převzal soubor v závěru podzimní části.

Kádr MFK Karviná na začátku zimní přípravy:

Brankáři: Martin Berkovec, Martin Pastornický, Jiří Ciupa

Obránci: Marek Janečka, Ján Krivák, Luboš Tusjak, Filip Panák, Oliver Putyera, Timotej Záhumenský, Lazar Djordjević

Záložníci: Lukáš Budínský, Jan Moravec, Vojtěch Smrž, Ondřej Lingr, Petr Galuška, Jan Suchan, Dávid Guba, Soufiane Dramé, Tomáš Weber, Vojtěch Wala (U21), Erik Puchel, Michal Faško

Útočníci: Tomáš Wágner, Martin Vlachovský (U19)

Zapojí se v nejbližší době: Adriel D´Avila Ba Loua, Eric Ramirez, Benjamin Čolić, Matúš Mader (U19), Nikolaos Athanasios Fokaidis (U21)

Absence: Pavel Dreksa (individuální plán), Bojan Letić (nemoc)