Hapal: Křetínský usoudil, že už Spartě nemám co dát, přesto jsem to tak necítil a nemyslím si to ani teď

Hapal: Křetínský usoudil, že už Spartě nemám co dát, přesto jsem to tak necítil a nemyslím si to ani teď

Devětačtyřicetiletý stratég Pavel Hapal prozradil, že jmenování hlavním trenérem slovenského národního mužstva bylo nejkrásnějším okamžikem jeho kariéry.

"Celkově mě loňský rok hodně posunul, alespoň co se týká smýšlení. Zažil jsem pozitivní věci, přežil ty negativní a z obou se snažím vytěžit to, co považuji pro sebe za nejlepší. Souhlasím s tím, že všechno dobré i zlé nás v životě posouvá," uvedl na webu aktualne.cz rodák z Kroměříže.

Před návratem na mezinárodní kolbiště vedl od března 2018 do června 2018 nejslavnější tuzemskou značku, na kterou na startu roku 2019 také zavzpomínal. "Sparta je klub, který potřebuje mít výsledky hned, nedá se na nic čekat. A výsledky nepřicházely ani přesto, že pod mým působením jsme prohráli jen dvakrát - jednou v lize, jednou v poháru," hájil se někdejší kormidelník slovenské jednadvacítky, jíž svého velel více než tři roky.

Hapalovu misi však pomohla ukončit také skutečnost, že dalších 5 zápasů z třinácti bylo remízových, což je na slavné "S" málo. "Vyhráli jsme zápasy, kde se to zas až tak nečekalo, a naopak jsme remizovali tam, kde jsme měli zvítězit. A tak majitel usoudil, že už mužstvu nemám co dát, přesto jsem to tak necítil a nemyslím si to ani teď. Nechci se v tom však dál babrat. Bohužel ve fotbale dnes rozhodují majitelé, a to i ve věcech, které se týkají sportovní stránky," doplnil bývalý kouč Žiliny, Zaglebie Lubin či Senice, čímž narázel na fakt, že se do řízení klubu zapojuje i sám Daniel Křetínský.

Krátké letenské anabáze ovšem vítěz slovenské ligy z roku 2010 nelituje. "Klub jako Sparta je výzva, která už nikdy nemusela přijít. Takové pocity jsem ještě nezažil, bylo to nejtěžší rozhodování," vrátil se k situaci před necelým rokem, kdy kvůli momentálně pátému celku Fortuna:ligy mával slovenským Lvíčatům.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.