42 kmenových hráčů Chelsea, kteří právě teď nejsou doma na Stamford Bridge

Kam to všechno až povede a jak dlouho tomu bude moct FIFA přihlížet? Jindy slavný klub ze západního Londýna je již dlouhá léta znám pro své „hostovací návyky“, díky nimž rozprostil své nadějné talenty až do 42 týmů.

42 kmenových hráčů Chelsea, kteří právě teď nejsou doma na Stamford Bridge

Téměř všechny kluby nejenom v Anglii se snaží posílit svůj tým kdykoliv, kdy se k tomu naskytne příležitost. Zejména mladí a talentovaní hráči budí na přestupovém trhu největší pozornost, avšak aby svůj potenciál mohli naplno rozvinout, potřebují k tomu pravidelnou herní zátěž, která by měla být přinejmenším podobná těm podmínkám, jaké vládnou v klubu, za nějž by v budoucnu mohli nastupovat - v našem případě Chelsea.

Z obecného hlediska by se tedy dalo říct, že čím více talentů pod svými křídly máte, tím větší je šance, že se aspoň z jednoho z nich vyklube zářivá fotbalová persona, která přinese do vašeho mužstva novou myšlenku a svěží elán na hřišti.

Blues tento „úkol“ (říkejme tomu tak) ovšem nevzali na lehkou váhu a nárůst tohoto potenciálu řeší formou hostování, jež má zaručit, že jimi dříve vybraní plejeři budou hrát a začnou dosahovat svého potenciálu, z něhož by později mohli těžit. A pokud by netěžili, minimálně přestupová cena, za kterou daného hráče prodají, bude mnohem vyšší, než za kterou ho dříve přivedli.

Dobrým příkladem nám je poslední posila londýnského celku. Chelsea se s Dortmundem dohodla na přestupové ceně za Christiana Pulisice, ale ihned ho Borussii do konce uplynulého ročníku zapůjčila na hostování. Poté v rámci letní přípravy bude doufat, že se hráč ze svých jindy kolísavých výkonů probudí, a pokud ne, najde mu pravděpodobně opět jinou štaci.

Co je však podstatné, takto to nepůjde řešit donekonečna. Chvíli před Vánocemi se FIFA nechala slyšet, že chce tato pravidla i s ohledem na to, jak je Blues zneužívají, změnit. Do budoucna by tedy mělo platit, že každý klub nejen z Premier League bude smět na hostování vyslat pouze osm nadějných mladíků, což by pro Chelsea mohl být značný problém. Toto pravidlo bylo prakticky potvrzeno a nyní se již jenom čeká na jeho oficiální uvedení.

A jak tedy vypadá seznam hráčů, které vyslala Chelsea na hostování?

Brankáři: Nathan Baxter - Yeovil, Eduardo - Vitesse, Jamal Blackman - Leeds Bradley, Collins – Burton

Obránci: Baba Rahman - Schalke, Jake Clarke-Salter - Vitesse, Michael Hector - Sheffield Wednesday, Tomáš Kalas - Bristol City, Todd Kane - Hull City, Matt Miazga - Nantes, Kurt Zouma - Everton, Kenneth Omeruo - Leganes, Trevoh Chalobah - Ipswich, Dujon Sterling - Coventry, Reece James - Wigan, Jay DaSilva - Bristol City, Ola Aina - Torino, Fikayo Tomori - Derby, Fankaty Dabo - Sparta Rotterdam

Záložníci: Christian Pulisic - Dortmund, Lewis Baker - Leeds, Bekanty Victorien Angban - Metz, Kenedy - Newcastle, Nathan - Atletico Mineiro, Josimar Quintero - Lleida Esportiu, Danilo Pantic - Partizan Belgrade, Mario Pasalic - Atalanta, Ruben Sammut - Falkirk, Charlie Colkett - Shrewsbury, Jacob Maddox - Cheltenham, Kasey Palmer - Blackburn, Kyle Scott - Telstar, Mason Mount - Derby, Tiemoue Bakayoko - AC Milan, Charly Musonda - Vitesse, Kylian Hazard - Bruges

Útočníci: Jhoao Rodriguez - Tenerife, Michy Batshuayi - Valencia, Ike Ugbo - Scunthorpe, Izzy Brown - Leeds, Tammy Abraham - Aston Villa