Ščasný: Chceme udělat kroky, abychom konsolidovali mužstvo a chtěli bychom mu vrátit tvář a vrátit se do pohárové Evropy

Zdeněk Ščasný dostal od nového sportovního ředitele Sparty Tomáše Rosického důvěru i pro jarní část sezony 2018/2018. V šestitýdenní přípravě tedy bude vedet letenského spolku, jenž se po dvou letech rozloučil s generálním partnerem Sazkabet, právě on.

Ščasný: Chceme udělat kroky, abychom konsolidovali mužstvo a chtěli bychom mu vrátit tvář a vrátit se do pohárové Evropy

Jak hodnotil první část ročníku, ve kterém tým poprvé padl až v desátém kole? "Když jsme prohráli v Plzni a v Olomouci, dostalo mužstvo mentální facku. Mám dojem, že tam nastal hlavní zlom a ztráta sebedůvěry. To byl první důležitý moment, pak přišly nevyrovnané výkony. To nejdůležitější se ale stalo v posledních čtyřech kolech, kdy jsme ztratili deset bodů. Tam se náš problém prohloubil, ztratili jsme i druhou a třetí pozici a navíc ani hra neodpovídala tomu, co jsme chtěli. Závěr podzimu výrazně ovlivnil pohled na nás, bylo to to nejhorší, co nás mohlo potkat," přiznal na stránkách sparta.cz hlavní kormidelník nejslavnější domácí značky.

"Ta situace nebyla snadná. Dělali jsme všechno pro to, aby se to změnilo. Snažili jsme se s mužstvem co nejlépe pracovat, ale závěr podzimu jsme přesto hrubě nezvládli. Na druhou stranu se nám jasně ukázalo, co je potřeba zlepšit, kteří hráči už tu nemohou pokračovat. Díky analýze podzimu teď můžeme udělat kroky k tomu, abychom se vrátili tam, kde bychom měli být," doplnil.

Současné páté místo bude třeba razantně vylepšit. "Chceme udělat kroky, abychom konsolidovali mužstvo a chtěli bychom mu vrátit tvář a vrátit se do pohárové Evropy. Všechny problémy jsme si analyzovali a pojmenovali, zimní příprava nám musí stačit, abychom to napravili. Uděláme pro to všechno," navnadil fanoušky slavného "S" bývalý stratég Panathinaikosu Atény, jehož slova vyšla na webu sparta.cz.

Kromě Radoslava Kováče mu budou nově pomáhat také Petr Janoušek a Michal Horňák, kteří dosud na Strahově vedli výběr do devatenácti let, respektive juniorku. "Už během podzimu jsme věděli, že tohle bude potřeba. Chceme se víc zaměřit na trénink detailů, na skupinové tréninky, proto jsme přivedli dva nové členy do realizačního týmu. Rozhodli jsme se pro naše trenéry od juniorky a od dorostu. Věřím, že to je správný krok," pokračoval šéf Plavšiče, Stanciua, Kangy a spol.